Alüminyum Kapı Pencere

Alüminyum Sürgülü Sistem

Alüminyum Cephe Sistemleri

Alüminyum Doğrama Sistemleri

Kullanım alanı oldukça geniş olan alüminyum doğrama sistemleri kapı, çalışma masası, pencere ve benzeri birçok yerde kullanılmaktadır. Kapı ve pencere gibi yerlerde alüminyum doğrama işlemleri oldukça fazla yapılmaktadır. İnsan sağlığına büyük yararı dokunan bu doğrama faaliyetleri ile hafif ve kullanışlı ürünler ortaya çıkmaktadır.

Yapısında alüminyum doğrama çeşitleri bulunan kapı ve pencereler kolay bir şekilde temizlenmekte ve uzun ömürlü bir kullanım sağlamaktadır. Alüminyum doğrama sistemleri farklı parçaları işlenerek ve bu parçalara farklı şekiller vererek birçok alanda kullanımı ortaya çıkarmaktadır. Alüminyum doğrama malzemelerinin yaygın bir şekilde kullanılmasının en önemli sebebi ise dekoratif bir yapıya sahip olmasıdır. Aynı zamanda bu doğrama yöntemleri aracılığı ile tüm cisimlere uyum sağlayabilmesi de büyük önem taşımaktadır.

Alüminyum doğrama işlemleri yapım şekillerine göre farklılık gösterebilmektedir. Yapım şekillerine göre kullanım ömürleri uzun veya kısa olabilmektedir. Alüminyum doğrama işlemlerinde istenilen ölçülere göre sistemin oluşturulması gerekmektedir. Estetik bir görünüm meydana getirebilmek adına birbirinden farklı alüminyum doğrama modelleri bulunmaktadır.

Alüminyum Doğrama Sistemlerinin Avantajları

  • Alüminyum doğrama sistemleri geniş bir portföye sahiptir ve istenilen alanlarda kullanılmaktadır.
  • Alüminyum doğramalar hassas ölçülerde kesilmekte ve temizlikleri oldukça kolay olmaktadır.
  • Yapısında alüminyum doğrama sistemlerinin kullanıldığı alanlarda mükemmel ısı yalıtımı meydana gelmektedir.
  • Bu doğrama sistemleri diğer doğrama çeşitlerine göre daha kolaydır ve alüminyum doğrama sistemlerinde bozulmalar görülmemektedir.
  • Alüminyum doğrama yöntemlerinde birbirinden farklı renk seçeneklerine sahip olmak mümkündür. Ayrıca kullanılacakları alana göre uyum içinde ayarlanabilmektedir.
  • Alüminyum doğrama sistemleri çevre dostudur ve diğer doğrama çeşitlerine kıyasla çevreye daha az zarar vermektedir.
  • Alüminyum doğrama hafiftir ancak güçlü bir yapıya sahiptir. Bu özelliklere sahip olması sıklıkla kullanılması sağlamaktadır.
  • Hem ekonomik hem de kullanışlı olan alüminyum doğrama sistemleri ile evde ve işyerlerinde bu ürünü kullanmak mümkün olmaktadır.
  • Alüminyum doğramalar, kullanışlı olmasının yanı sıra dekoratif amaçla da kullanılmaktadır. Bu malzemeleri birçok alanda kullanabilmek ve ortaya estetik görünümlü tasarımlar çıkarabilmek mümkündür.
  • Farklı yüzey ve renk seçeneklerine sahip olan alüminyum doğrama sistemleri ile en iyi şekilde ısı yalıtımı yapılabilmektedir.