Bioklimatik Sistem

Pergola Sistemler

Tavan Perde

Dikey Zip Perde

Mafsallı Tente

Pencere Tente

Otomatik Tente

Gölgelendirme Sistemleri

Güneş ışığının evlere ve işyerlerine ulaşmasını engellemek adına gölgelendirme sistemleri kullanılmaktadır. Gölgelendirme sistemleri genel olarak evin ve işyerinin pencerelerinde, teraslarında, balkonlarında ve benzeri alanlarında kullanılmaktadır. Eş ve işyerlerinin yanı sıra kafe ve restoran gibi yerlerde de gölgelendirme sistemlerine rastlayabilmek mümkündür. Gölgelendirme sistemlerinin dikey ve yatay açılı olacak şekilde montajı yapılmaktadır. Ayrıca bu sistemler evlerde ve işyerlerindeki eşyalar ile uyumlu bir şekilde kullanılmaktadır.

Gölgelendirme sistemlerinin kullanım alanları oldukça geniş bir çerçevede ele alınmaktadır. Gölgelendirme sistemleri;

  • Branda ve pergola gölgelendirme sistemleri
  • Sundurma gölgelendirme sistemleri
  • Makro car gölgelendirme sistemleri
  • Perde gölgelendirme sistemleri
  • Yelpaze perde gölgelendirme sistemleri

Branda ve Pergola Gölgelendirme Sistemleri

Branda ve pergola gölgelendirme sistemlerinde alüminyum taşıyıcılar bulunmakta ve ekstra bir profile gereksinim duyulmadan kapatılmaktadır. Özel ayarlanabilen kumaş özelliği ve triger kayış sistemi ile kullanılmaktadır. Rüzgarlı havalarda bu tarz gölgelendirme sistemleri kullanılmamalıdır.

Sundurma Gölgelendirme Sistemleri

Sundurma gölgelendirme sistemleri genel olarak alışveriş merkezlerinde, havuzlarda ve ATM gibi alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Bu gölgelendirme sistemleri dayanıklı yapıdan oluşmakta ve insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmamaktadır. PVC malzemesinden üretilen sundurma sistemleri cam gibi ürünlere kıyasla daha hafiftir.

Makro Car Gölgelendirme Sistemleri

Makro car gölgelendirme sistemleri olumsuz hava koşullarından koruyan içeriklere sahiptir. Kullanılan kumaş türü PVC’dir ve üç katmandan oluşmaktadır. Bu sistemler 80 kilogram yüke dayanıklıdır ve mesafeleri 400 cm ile sınırlıdır. Ayrıca su geçirmez ve yanmama gibi özellikleri de içerisinde barındırmaktadır.

Perde Gölgelendirme Sistemleri

Güneş ışığını engelleyen perde gölgelendirme sistemleri ısı filtresi görevini yerine getirmektedir. Kullanılan kumaş türü PVC özelliğinde ve üç katmandan oluşmaktadır. Alüminyum profillere sahip olan perde gölgelendirme sistemleri ile RAL renklerinde boya kullanımını gerçekleştirilmektedir.

Yelpaze Perde Gölgelendirme Sistemleri

Yelpaze perde gölgelendirme sistemlerinin yüksekliği 290 cm civarındadır. Rüzgardan ve güneşten koruma oranının yüksek olması nedeni ile enerji tasarrufunu sağlamaktadır. PVC kumaştan ve üç katman özelliklerine sahip olan yelpaze perde gölgelendirme sistemleri su, hava ve ışık geçirmemekte ve yanma ve alev alma gibi durumlara sebep olmamaktadır.