Alçı Sıva Makinesi

İnşaat sektörü her geçen gün gelişmekte ve bu sektörde son teknolojik ekipmanlar kullanılmaktadır. Alçı sıva makinesi araçları da bu teknolojik ekipmanlardan yalnızca birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Alçı sıva makinesi aracılığı ile iş yükü hafiflemekte ve uygulamalar kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır. Üretimi yapılan bu makineler hem hızlı hem de kolay bir şekilde gereken işlem neyse yerine getirmektedir.

Alçı sıva makinesi ile sıva harçları karıştırılmakta ve pratik bir şekilde kullanılmaktadır. İnşaat sektöründe harç ve sıvaların yapılması en önemli faaliyetlerden birisi olarak bilinmektedir. İnsan gücü ile uzun sürecek olan bu işlemler alçı sıva makinesi kullanılarak daha kısa süre içerisinde bitirilmektedir. Alçı sıva makinesinin bu sektöre kattığı en önemli avantaj bu şekilde olmaktadır.

Alçı sıva makinesi, kum, çimento ve kireci karıştırarak hazır bir hale getirmekte ve kullanılacak alan püskürterek hizmet sunmaktadır. Bu makineler, sessiz bir şekilde çalışmakta ve çevreye rahatsızlık vermeyecek şekilde üretilmektedir.

Alçı Sıva Makinelerinin Ekipmanları

İnşaat sektörü için vazgeçilmez ürünlerden birisi olan alçı sıva makinelerinin işlemlerini en iyi şekilde yapabilmesi için bazı parçalara ihtiyacı bulunmaktadır. Bu parçalar sıva makinesinin bünyesinde bulunmakta ve her birisinin kendisine göre özellikleri bulunmaktadır.

Hortum Ekipmanları

Alçı sıva makinesi ekipmanlarının olmazsa olmaz parçalarından birisi hortumlardır. Makinenin içerisinde hazır bir şekilde bulunan sıvının püskürtülmesi bu sistemler kullanılarak yapılmaktadır. Kullanılacak yere göre farklı boyutlarda hortumlar üretilmektedir. Bu parçalar herhangi bir aksaklık yaşamadan görevini yerine getirmektedir.

Püskürtme Ekipmanları

Püskürtme ekipmanları, döner başlıklara sahip parçalardır ve makinenin içindeki sıvının zemine iletilmesini sağlamaktadır. Püskürtme yöntemleri kullanarak yapılan faaliyetlerde sıva zemine kısa sürede yapışmaktadır. Zeminde çukur ve boşluklar bulunuyorsa püskürtme makinesi ile bu çukurların içi doldurulabilmektedir. Bu ekipmanlar uzun süreli bir kullanım imkânı sağlamaktadır.

Kara Sıva Makine Ekipmanı

Kum, alçı ve çimento gibi malzemelerin birbiri içine karıştırdıktan sonra püskürtülmesini sağlayan ekipmanlardır. İnşaatların kaba işlemleri bittikten sonra bu makineler kullanılmaktadır. Oldukça sağlam olan kara sıva makine ekipmanları bozulmadan uzun yıllar boyunca kullanılmaktadır.