Daire Giriş Kapılar

Villa Kapıları

Dış İklim Kapıları

İç Mekan Kapıları

Yangın Çıkış ve Metal Kapı

Endüstriyel Kapılar

Pivot Kapılar

Dünyada gelişen yapı & inşaat sektörü ile birlikte çeşitli kapı ihtiyaçları da artmıştır. Kaliteli ve hızlı bir hizmet için Ideal Ev’in kapı modellerini inceleyebilirsiniz, bu sayede size özel kapılar üretebiliriz. Hayalinizdeki evin en önemli özelliklerinden birisinin kapı olduğunu düşünürsek bu konuda iyi bir hizmet almanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Kapılarımız ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Kapılar

Mekânlar arası geçişler yapabilmek için kapı sistemleri kullanılmaktadır. Bu kapılar, birçok malzemeden üretilmekte ve uzun süreli bir kullanım sunmaktadır. Kapılar genel olarak güvenliği ve mahremiyeti sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Kapı sistemleri yalnızca kanatlardan oluşmamakta ve içeriğinde birçok bölümde bulunmaktadır. Kapı ebatları kullanılacak alanlara göre değişiklik göstermekte ve birbirinden farklı modellere ve içeriklere sahip kapı çeşitleri mevcuttur.

Kapılar, güvenliği ve gizliliği sağlayan yapılardır ve gelişen teknoloji sayesinde kilit sistemlerinde farklı donanımlar ortaya çıkmıştır. Daire kapıları, ev giriş kapısı, ofis ve şirket kapıları ve benzeri birçok alanda kapı sistemlerine rastlamak mümkündür. Kapı çeşitleri iç ve dış kapı olarak ikiye ayrılmakta ve bu çeşitler kendi içlerinde farklı niteliklere sahip olmaktadır.

İç ve dış kapı çeşitleri, farklı isim ile anılmaktadır. İç kapı çeşitleri;

  • Ahşap kaplama kapı
  • Lake kapı
  • Laminat kapı
  • PVC kapı
  • Amerikan kapı

Dış kapı çeşitleri;

  • Ahşap kapı
  • Kompozit kapı
  • Panel kapı
  • Mobilya kapı

İç Kapı Çeşitleri

Ahşap Kaplama Kapı

Estetik bir kapı görünüme sahip olmak isteyenlerin tercih edebileceği kapı çeşididir. Evlerde ve işyerlerindeki mobilyalara uyum sağlayan ahşap kapılar, birbirinden farklı dizayn ve tasarımlara sahiptir.

Lake Kapı

İç mekân ve banyolarda kullanılmakta ve istenilen tasarımlarda üretilmektedir. Çizilmelere ve darbelere karşı sağlam oluşu ile bilinmektedir.

Laminat Kapı

Bu kapıların en büyük özelliği seslere karşı dayanıklı olmasıdır. Ayrıca yanma gibi durumlara karşı da oldukça etkilidir.

PVC kapı

Kullanım alanı oldukça geniş olan kapı çeşitleridir. Renk seçeneği fazladır ve genel olarak banyoda kullanılmaktadır.

Amerikan Kapı

Kolay temizlenen bir yapısı olan Amerikan kapılar, banyolarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Dış Kapı Çeşitleri

Ahşap Kapı

El işçiliği yapılarak üretilen kapı çeşitleridir. Bir ömür dayanabilecek özelliğe sahiptir ve günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır.

Kompozit Kapı

Ahşap yapının zenginleştirilmesi ile oluşturulmaktadır. En dayanıklı kapı çeşitlerinden birisidir.

Panel Kapı

Camsız kapı modellerinden birisi olan panel kapılar, kalabalık yaşam alanlarında tercih edilmektedir.

Mobilya Kapı

Bu kapı çeşitleri genellikle dekoratif amaçlı olarak kullanılmakta ve dayanıklı malzemeden yapılmaktadır.