Prefabrik veya çelik ev sahibi oldunuz ve evinizin iç tasarımını güzelleştirmek için iç mekan kapıları mı arıyorsunuz ? Ideal Ev pek çok modern kapı seçeneğiyle müşterilerine hizmet vermektedir. Siz de modern ve uygun kapılar bakıyorsanız, bizimle temasa geçebilirsiniz.

İç Mekân Kapıları

Evlerin ve işyerlerinin önemli dekorasyon ürünlerinden birisi olan iç mekân kapıları, yalnızca estetik olarak değil kalite yönünden de beklentileri karşılamalıdır. İç mekân kapı çeşitleri oldukça fazladır ve bunlar arasından doğru seçim yapmak oldukça zor olabilmektedir. Bu kapı çeşitleri farklı kullanım amaçlarına sahiptir ve estetik yönünün yanı sıra güvenlik ve mahremiyeti de sağlamaktadır.

İç mekân kapı çeşitlerinin şöyle sıralayabiliriz;

  • Ahşap kaplama kapılar
  • Laminat kapılar
  • Melamin kapılar
  • Membran kapılar
  • PVC kapılar
  • Amerikan kapılar
  • Lake kapılar

Ahşap Kaplama Kapılar

İç mekânlarda tercih edilen kapı modelleri arasında ahşap kaplama kapılar en çok tercih edilenler arasındadır. Ahşap yüzeyi sayesinde iç mekâna uyumlu olan bu kapılar, şık ve estetik bir görünüm sağlamaktadır. Ahşap kapıların temizlikleri kolaydır ve sağlıklı ürünlerdir. Ayrıca güneş ışınlarına ve darbelere karşı dayanıklı kapılardır.

Laminat Kapılar

Laminat kapıların en önemli özellikleri gürültü kirliliğine karşı etkili kapı çeşitleri olmasıdır. Darbe ve seslere karşı oldukça etkili bir hizmet sunan bu kapılar, yanmaya karşı da dayanıklıdır. Aynı zamanda çeşitli modelde üretildikleri için estetik yönü de bir hayli gelişmiştir.

Melamin Kapılar

Kendi desenlerine sahip olan melamin kapılar iç mekân kapıları arasında oldukça ön plana çıkan ürünlerdir. Herhangi bir boyaya gerek duymadan kullanılabilen bu kapılar, istenilen ölçülerde tasarlanabilmektedir. Melamin kapıların temizliği kolaydır.

PVC Kapılar

Geniş bir kullanım alanına sahip olan PVC kapılar, genel olarak iç mekân kapıları içerisinde sıklıkla tercih edilmektedir. Bu kapıların yüzeylerine boya gerekmemekte ve kapılar kendilerinden desenli ve renkli olarak üretilmektedir.

Amerikan Kapılar

Günümüzde sıklıkla kullanılan bir diğer kapı çeşidi Amerikan kapılardır. Bu kapı çeşitleri talebe göre üretilmekte ve iç mekân kullanımlarında oldukça uygun bir yapıya sahiptir. Kolay temizlenme özelliğini bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca çift kanat genişliğinde üretilebilen kapılardır.

Lake Kapılar

Bu kapı çeşitleri renkli ve renksiz olabilmekte ve pürüzsüz bir görünüme sahiptir. İstenilen ölçülerde üretilebilen lake kapılar, çerçeve camlı, tek ve çift kanatlı olarak üretilmektedir. Ekonomik ve şık olan bu kapıların montajı da kısa sürede yapılmaktadır.

Doğal Kabartma Kapılar

Doğal Modern Rustik Kapılar

Lake Serisi Kapılar

PVC kapılar

Melamin Kapılar

Amerikan Panel Kapılar