Yangın Dayanımlı Çıkış Kapılar ve Metal Kapılar

Yangına dayanıklı çıkış kapıları, 30, 60, 90 ve 120 dakika boyunca süren yangınlara karşı sağlam bir şekilde üretilmektedir. Yangın dayanımlı çıkış kapılar genel olarak standart ölçülerde tasarlanmaktadır. Yangın kapıları, birden fazla amaca hizmet etmektedir. Bu amaçlar;

  • Normal bir kapı kullanımı
  • Yangın esnasında güvenli çıkış
  • Yangının büyümesini engellemek
  • Can ve malı koruma

Avrupa normlarında üretilen yangın kapılar, kullanıldıkları alanlara göre yalıtım, duman sızdırmaz ve kendi kendine kapanma niteliklerini taşımalıdır. Bu tarz yangın kapıları dumanların ve alevlerin binanın girişine yayılmasını engellemekte ve binada yaşayan insanların güvenliğini sağlamaktadır. Aynı zamanda binanın görünüşünü ve bütünlüğünü de korumaktadır.

Yangın dayanım koşulları belirli sürelere göre belirlenmektedir. Yangın dayanımlı çıkış kapılar 2 saat boyunca süren bir yangına göre tasarlanmaktadır. Bir yangın kapısının etkili olabilmesi için en iyi şekilde tasarlanması, monte edilmesi ve bakımının devamlı olarak yapılması gerekmektedir. Bu kapılar kullanılmadan önce büyük bir testten geçirilmelidir.

Yangın Dayanımlı Metal Kapılar

Yangınlara karşı hayati öneme sahip olan bu kapı çeşitleri, geçici bir süreliğine de olsa bariyer görevini üstlenmektedir. Aynı zamanda yangın dayanımlı metal kapıların üretim aşamalarında birbirinden farklı malzeme kullanılmıştır. Bu malzemeler birleştirilerek 120 dakikaya kadar dayanan metal kapılar tasarlanmaktadır. Kapının kanadı, kasası ve metali ve üretiminde kullanılan birçok malzeme yangın dayanımlı metal kapılar olarak üretilmektedir.

Yangın gibi durumlar hayati önem taşıdıkları için kullanımları doğru ve özenli olmalıdır. Yangına dayanıklı kapılar, yüksek kalitede ve yangının önlenmesini sağlayacak düzeyde tasarlanmaktadır. Metal kapıların kullanıldıkları alanın yangın dayanım süresinin büyük bir çoğunluğuna dayanıklı olması oldukça önemlidir. Bu kapılar üretildikleri esnada soğuk ve sıcak duman sızdırmamakta ve bu sızdırmama işlemlerini yapan malzemeler kapının bünyesinde bulunmaktadır.

Yangın dayanımlı metal kapılar kendi kendine kapanan mekanizmalara sahiptir. Aynı zamanda bu kapıları yalnızca yetişkinler değil, yaşlılar ve çocuklarda kullanacağı için kapıların herkesin gücüne uygun olacak şekilde üretilmesi gerekmektedir. Genel kuvvet oranı 110 Newton’u geçmemeli ve standart ölçülerde hareket edebilme imkânı tanımalıdır.

En kaliteli villa kapılar için İdeal Ev ile temasa geçebilirsiniz çünkü firmamız müşterilerimizin isteğine göre model, renk, kaplama ve kilit seçenekleriyle üretim sağlamaktadır.

Kategorilerimiz hakkında bilgi almak isterseniz aşağıda bulunan kapı modellerimizi inceleyebilirsiniz. Sayısız model seçeneğiyle Ideal Ev en kaliteli kapıları müşterisine sunmaktadır. Evinizi daha modern ve lüks haline getirmek istiyorsanız Ideal Ev Villa Kapıları tam size göre !

Yangın Dayanımlı Çıkış Kapıları

Konsept & Tasarım Çıkış Kapıları

Ahşap Desenli Çıkış Kapıları