Kepenk Sistemleri

İşyerlerini dışarıdan gelebilecek olumsuz durumlara karşı koruyan kepenk sistemleri birden fazla malzemeden yapılmaktadır. Kepenk sistemleri gün geçtikçe gelişme göstermekte ve günümüzde birbirinden farklı malzemelerden yapılan kepenk sistemlerine rastlamak mümkün olmaktadır. Kötü düşünceler içerisinde olan kişilere karşı iyi bir koruma sağlayan kepenkler, pek çok firma tarafından kullanılmaktadır. İşyerleri gereksinim duydukları kepenkleri tercih etmekte ve ürünlerini en iyi şekilde koruyabilmektedir.

Kepenk sistemleri farklı çalışma mekanizmalarına sahiptir ve kullanıldıkları yere göre değişiklik göstermektedir. Kepenk çeşitleri;

 • Otomatik kepenk sistemleri
 • Elektrikli kepenk sistemleri
 • Motorlu kepenk sistemleri
 • Pencere ve kapılarda kullanılan kepenk sistemleri
 • Garajlarda kullanılan kepenk sistemleri

Otomatik Kepenk Sistemleri

İşyerlerinde sıklıkla kullanılan ve güvenlik nedeni ile kapıları kapatmaya yarayan sistemlerdir. Otomatik kepenk sistemleri sağladıkları yüksek düzeyde güvenlik sebebi ile yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Otomatik kepenkler, uzaktan kumanda ile kullanılmakta ve fiziksel bir güç kullanmayı gerektirmemektedir. Dekoratif olarak da farklı renk ve tasarımlara sahiptir.

Elektrikli Kepenk Sistemleri

Elektrikli kepenk sistemleri insan eli ile kontrol edilemeyen bir sistemden oluşmaktadır. Elektrikli kepenkler genel olarak buton ve uzaktan kumanda tarafından kontrol edilmektedir. Elektrikli kepenklerde sistemin çalışması için prize takım işlemini gerçekleştirmek gerekmektedir. Bu sistemler elektrik motoru ile çalışmaktadır. Otomatik bir sistem sayesinde çalışan kepenk sistemlerinde kaza riski düşüktür ve bu sistemler genel olarak garajlarda tercih edilmektedir.

Motorlu Kepenk Sistemleri

Motorlu kepenkler, sistemlerinin sağladığı motordan güç alarak çalışmaktadır. Bu kepenk çeşitleri genellikle dış mekân kullanımlarında tercih edilmektedir. Uzaktan kumanda ve duvara monte edilen butonlar ile kullanılmaktadır.

Pencere ve Kapılarda Kullanılan Kepenk Sistemleri

Ev ve işyerlerinde kullanılan kepenklerde en çok tercih edilen panjur sistemleridir. Bu sistemlerde motorlu ve motorsuz kullanılan kepenk olarak ikiye ayrılmaktadır. İki türlü olarak kullanılan bu kepenkler kullanıldıkları alanlara şık bir görsellik katmaktadır.

Garajlarda Kullanılan Kepenk Sistemleri

Garaj kapılarındaki kepenk sistemleri otomatik veya elektrikli olarak çalışmaktadır. Garajlarda bulunan kepenkler tek bir panel üzerinden kontrol edilmektedir. Uzaktan kumanda veya sensör sistemi ile kepenkler açılmakta ve giriş çıkışlar yapılabilmektedir.

Otomatik Kepenk

Otomatik Kepenk

İş yerinizi hırsızlık, hava şartları ve dış etkenlerden koruyabilmek adına sizlerin beğenisine sunulan otomatik kepenk kontrol sistemleridir. Paneller yangına dayanıklı galvaniz saç ve alüminyum poliüretan dolgulu yalıtım özelliğine sahiptir. 

Delikli (Gözlü), düz veya galvaniz çelik saç seçeneklerinin yanı sıra farklı renk alternatifleriyle de güvenliğin yanında estetik olarak geniş seçenekler mevcuttur.

Avantajları:

 • Dıştan takma veya detay olarak uygulanarak yapıya estetik olarak değer katar.
 • Delikli (gözlü), düz veya galvaniz çelik saç lamel seçenekleri mevcuttur.
 • Elektrik kesilmelerine karşı güç kaynağı veya redüktör (manivela) kollu uygulanabilir.
 • Konut tipi panjurlarda olduğu gibi geniş renk seçenekleri mevcuttur.

Şeffaf Kepenk

Şeffaf Kepenk

Şeffaf Kepenkler bugün alışılmış olan sac ve alüminyum kepenklerin yerine geçebilecek yeni nesil kepenk sistemleridir.

Saç ve Alüminyum kepenklerin güvenlik özelliğinin yanısıra Transpaforza Şeffaf Kepenkler şeffaflık özelliği ile vitrinlerde teşhir imkanı sağlar.

Yanmazlık özelliği ile diğer kepenk sistemlerinden tercih edilme avantajlarına sahiptir.

UV katkılı hammaddesi ile vitrinde bulunan eşyaların solmasını engeller.

Özellikleri;

 • %92 şeffaflık ile gece gündüz teşhir imkanı sağlar.
 • Paslanmaz, kırılmaz.
 • Yanma geciktirmeli (M2 class) sistem içerir.
 • Sessiz çalışır.
 • Mevcut kepenk sistemleri ile birlikte kullanılabilir.
 • Hammaddesi UV katkılı olduğundan kullanıldığı mekandaki eşyaların gün ışığından solmasını engeller.
 • Metrekare ağırlığı 9,5 kg dır.

Kepek Sistemleri Genel Özellikleri

Olumsuz hava koşullarına karşı alternatif çözümlerden biri olan kepenk,  Ideal Ev estetik tasarımı ve işlevselliği ile buluşuyor. PVC ürünlerimiz yüzde 100 geri dönüşümlü üreten ve tüm ürünlerini maksimum uyum ile bir araya getirilmektedir.

Eviniz için geliştirdiğimiz PVC kepenk sistemleri ile evinize yeni bir hava katın !

Özellikle günümüzde güvenlik ya da sert iklim koşullarından korunmak amacıyla kullanılan kepenk sistemleri, kullanıcılara hem güvenli bir ortam hem de ısı tasarrufu sağlamaktadır. Dekoratif amaçlı olarak da kullanılabilen PVC kepenk sistemleri, 14 farklı renk seçenek ile mekânlara estetik ve fonksiyonel çözümler sunuyor. Ideal Ev epenk sistemlerinde, kanatlar kapalıyken özel makaslı bir sistem ile ileriye doğru açılabiliyor. Farklılık getirdiğimiz bu uygulama ile kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlıyoruz. Mekânın özelliğine göre kemerli kepenk üretimi de yapılabilen PVC kepenk sistemleri, hem pencere sistemine estetik sağlıyor hem de dayanıklı ve aşınmaz yapısıyla yıllarca güvenle kullanılabiliyor.