Tek Camlı Ofis Bölme Sistemleri

Çift Camlı Ofis Bölme Sistemleri

Ofis Bölme Sistemleri

Şirketlerde bulunan çalışma odalarını alüminyum, ahşap ve cam malzemeleri kullanarak birbirinden ayırmaya yarayan uygulamalara ofis bölme sistemleri denilmektedir. Genellikle cam ve benzeri yapılar kullanılarak ofis bölme işlemleri yerine getirilmektedir. Ofis bölme sistemleri sayesinde ses ve yalıtım gibi özellikler en iyi şekilde ayarlanabilmekte ve işyerinde rahat bir çalışma ortamı meydana getirilmektedir.

Ofis bölme sistemlerinin en temel amacı, etkili bir çalışma alanının oluşturulmak istenmesidir. Gürültü ve kalabalıktan uzak bir ortamda çalışmak beraberinde bir sürü avantajı getirmektedir. Alüminyum ve cam bölmeler kullanılarak hem estetik hem de mimari açıdan farklı ortamlar ortaya çıkarılmaktadır. Ofis bölme sistemleri şu çeşitlerden oluşmaktadır;

  • Duvar ofis bölme sistemleri
  • Cam ofis bölme sistemleri
  • Oda ofis bölme sistemleri
  • Ahşap ofis bölme sistemleri

Duvar Ofis Bölme Sistemleri

Duvar ofis bölme sistemlerinde en çok kullanılan malzeme alüminyum olmaktadır. Duvar bölme sistemleri genel olarak 4 metre yüksekliğinde olmaktadır. Duvar bölme sistemler ile ofise işlevsel ve estetik bir görünüm kazandırmak mümkündür. Ayrıca bu sistem mevsimsel farklılıklara göre düzenlenen içeriklere sahiptir. Mevcut alanı küçülterek farklılıklar oluşturmanıza duvar ofis bölme sistemleri destek olmaktadır.

Cam Ofis Bölme Sistemleri

Cam ofis bölme sistemleri alüminyum malzemesinden yapılmaktadır ve kullanıldıkları alanlara estetik görünüm kazandırmaktadır. Basit bir kurulum sağlayabilmek adına cam ofis bölme sistemleri tercih edilebilmektedir. İşyerlerindeki verimi ve performansı artırabilmek için bu sistemler genel olarak kullanılmaktadır. Bu bölme sistemleri ofisler, okullar ve kurumsal firmalarda sıklıkla uygulanmaktadır.

Oda Ofis Bölme Sistemleri

Çalıştıkları alanları oda gibi kullanmak isteyen kişilerin başvurduğu bölme sistemleri olarak ön plana çıkmaktadır. Bu sistemlerde montaj faaliyetleri oldukça hızlı bir şekilde yerine getirilmekte ve hızlıca yapılmaktadır. Doğaya ve çevreye herhangi bir zarar olmadan oda ofis bölme sistemleri kullanılmaktadır.

Ahşap Ofis Bölme Sistemleri

Ahşap ofis bölme sistemlerinde birbirinden farklı doku ve desende bölme sistemi bulabilmek mümkündür. Ahşap yapısı genel itibari ile ferah ve şık bir görünüme sahiptir. Kullanıldıkları alana hoş bir görsellik katan ahşap ofis bölme sistemleri ile verimli bir iş alanı oluşturmak mümkündür.