Panjur Sistemleri

İşlevsel ve estetik özellikleri ile ön plana çıkan panjur sistemleri oldukça etkili görselliklerin meydana gelmesi içinde tercih edilmektedir. Yaygın bir kullanım alanına sahip olan bu sistemler dekoratif görünümün yanı sıra güvenlik açısından da etkili sonuçlar vermektedir. Aynı zamanda bu sistemler ile çevresel etkenlere karşı dayanıklı bir yapı kurmak mümkün olmaktadır.

Panjur sistemleri bünyesinde birbirinden farklı türlerini barındırmaktadır. Bu türler;

  • Ahşap desenli panjur sistemleri
  • PVC panjur sistemleri
  • Alüminyum panjur sistemleri
  • Otomatik panjur sistemleri
  • Kumandalı panjur sistemleri

Ahşap Desenli Panjur Sistemleri

Ahşap desenli panjurlar görünümleri ile oldukça fazla dikkat çekmekte ve yıllardır kullanılmaktadır. Özellikle dış cephe cam ve balkon gibi alanları kapatmak ve özel bir alan yaratmak adına ahşap desenli panjur sistemleri tercih edilmektedir. Bu sistemler masif ağaçlardan üretilmekte ve şık bir görselliğe sahip olmaktadır.

PVC Panjur Sistemleri

Mimari açıdan farklı ve özel bir görünüm katması ve kolay bir şekilde uygulanması sebebi ile PVC panjur sistemleri sıklıkla tercih edilmektedir. Kullanıldıkları mekânlarda çevreden gelebilecek zararları azaltan PVC panjurlar, güvenli yapısı nedeni ile birçok kişi tarafından seçilmektedir. PVC panjur sistemleri ile güvenlik önlemleri tamamen alınmış olunur.

Alüminyum Panjur Sistemleri

Ses yalıtımı ve hırsızlığa karşı en etkili koruma yöntemi alüminyum panjur sistemleri ile karşılanmaktadır. Hava şartlarından korunma ve ısı izolasyonu sağlaması açısından oldukça fazla avantaja sahiptir.

Otomatik Panjur Sistemleri

Özel bir sistem ile uzaktan kontrol edilebilen otomatik panjur sistemleri genel olarak mağaza, alışveriş merkezleri, ev, pencere ve benzeri birçok alanda kullanılmaktadır. Gelişen teknolojik sistemleri sayesinde güneş ışınlarını engelleyici amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Otomatik panjurlar kullanıldıkları alana göre çeşitli tasarımlarda olabilmektedir. Ayrıca alüminyum, PVC ve benzeri birçok malzeme kullanılarak otomatik panjur sistemleri oluşturulmaktadır.

Kumandalı Panjur Sistemleri

Uzaktan kumanda sayesinde kullanılan bu sistemler, açma ve kapama kontrolünü sağlamaktadır. En önemli avantajları uzaktan kullanılabildikleri için kullanıcılarına rahatlık sunmasıdır. Hayatı oldukça kolaylaştıran kumandalı panjur sistemleri herhangi bir müdahaleye gerek duyulmadan çalışmaktadır. Ayrıca kumanda ile zaman ayarı da yapılabilmektedir.

Monoblok

Dış Panjur

Jaluzu Panjur

Özel Panjur

Storbox Panjur Genel Özellikleri

Mekânlara mimari açıdan dekoratif seçenekler sunan firmamız, Storbox Panjur Sistemi ile ev ve ofislere güvenlik, yalıtım ve enerji tasarrufunu bir arada sunuyor. Güneş ışığı, yağmur, toz gibi dış etkenlerden koruyan panjur sistemi, güvenli yapısı ile mekânları zarar verici dış faktörlere karşı koruyor.

Geçmiş zamanlara bakıldığında temizlemesi zor, kaba bir görüntüye sahip olan panjurlar, Ideal Ev ile artık daha kullanışlı, daha güvenli ve daha estetik. Güneş ışığı, toz ve yağmur gibi hava koşullarına karşı koruma sağlayan Storbox Panjur Sistemi, mekânlara pratik ve estetik çözümler sunuyor. Kolay temizlenebilen yapısıyla pratik temizleme imkânları sağlayan Storbox Panjur Sistemi, güneş ışınlarını direkt alan mekânlar için ideal çözümler sunuyor. Yapısındaki şık tasarım sayesinde evlerin mimarisi ile uyum içinde olan ve mahremiyet için etkili olan panjur sistemi, hırsızlık gibi art niyetli tutumlar için caydırıcı bir rol oynuyor.

Gürültüyü engelleyen yapısıyla yaşanılan tüm yerlerde huzur sağlayan panjur sistemi 165 mm ve 200 mm olarak iki farklı boyutta üretiliyor ve doğrama üstü panjur olarak kullanılıyor. Yüksek ısı yalıtımı sağlamak amacıyla 165×200 mm ve 200×235 mm kutularda özel sistem içinde bulunuyor.

Storbox Panjur Sistemi, tek pencereye, kapı üstüne ve çoklu panjur uygulaması gerektiren mekânlara kolaylıkla uygulanabiliyor.