PVC Kapı Pencere Sistemleri

PVC Sürgülü Sistemler

PVC Sistemler

Polivinil klorür bileşeni olan PVC sistemler, genel anlamda plastik malzemenin ham maddesini oluşturmaktadır. Katı ve esnek yapılar olmak üzere iki çeşitten meydana gelmektedir. PVC sistemler, dayanıklılık ve hafiflik özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Binalarda sıklıkla kullanılan bu sistemler, beraberinde önemli avantajları da getirmektedir. Birçok farklı alanda kullanılabilen PVC sistemler, işlevsel ve kullanışlı bir malzemelerden birisi olarak bilinmektedir.

PVC maddesinin tutuşması oldukça zor olduğundan dolayı kapı, pencere ve kaplama gibi alanlarda kullanımını yaygınlaşmıştır. Yanma ihtimali yüksek olan maddelere oranla kullanımı daha fazla tercih edilmektedir. PVC malzemeleri, birbirinden farklı maddeler ile karıştırılarak hazırlanmaktadır. Karıştırılan maddeler ve PVC sistemlerinin kendi içerisindeki nitelikleri, kullanıldıkları alanlara avantaj sağlamaktadır.

PVC sistemler;

 • Hava şartlarına dayanıklı
 • Elektriksel özelliklere sahip
 • Parlak ve renkli
 • Çürümeye ve aşınmaya dayanıklı
 • Korozyona karşı sağlamlığı dolayısı ile kullanım alanını genişletmektedir.

PVC sistemler, hafif ve sağlam malzemelerdir ve dizayn esnekliği seçeneği de sunduğundan dolayı birçok farklı uygulamada kullanılmaktadır.

PVC Sistemlerinin Kullanım Alanları

 • Pencere ve kapı: dayanıklı olmaları ve evlerin kolay bir şekilde ısıtılmasını sağladıkları için pencere ve kapılarda tercih edilmektedir. PVC sistemler, enerji tasarrufu sağlamakta ve ısı yalıtımını en iyi seviyeye çıkarmaktadır.
 • Kablo uygulamaları: zorlu şartlara dayanabilen bir yapısı olduğu için kablo kaplamalarında bu sistemler kullanılmaktadır. Özellikle elektrik kablolarında kullanılan en yaygın malzeme olarak bilinmektedir.
 • Paketleme uygulamaları: dayanıklı ve güvenilir malzemeler oldukları için eşya paketleme süreçlerinde en çok kullanılan sistemlerdir. Eşyaların bütünlüğünü koruyabilmek adına bu sistemlerden yararlanılmaktadır.
 • Su boruları: korozyon ve benzeri durumlara karşı oldukça dayanıklı olan PVC sistemler, çevresel baskıya karşı da direnç göstermektedir. Kırılma oranları oldukça düşük olan PVC sistemleri, işlevsel özellikleri ile su borularında da tercih edilmektedir. Aynı zamanda enerji ve su tasarrufu sağlamak adına PVC sistemler sıklıkla kullanılmaktadır.
 • Sağlık hizmetleri: Kan alma torbalarının iç malzemesi PVC sistemleri kullanılarak oluşturulmaktadır. Bu torbaların dayanıklı ve kırılmaz olması gerekmektedir. Ayakta tedavi olma usulüne oldukça fayda sağlamıştır.
 • Ev eşyaları: evde kullanılan birçok malzemenin üretiminde bu sistemler tercih edilmektedir.

Çevre dostu PVC pencere ve kap sistemlerimiz ile birlikte gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabilirsiniz. Çevreye duyarlı ve %100 geri dönüşümlü ürünler bakıyorsanız. Ideal Ev bu konuda size hizmet verebilir.

Müşterilerimizin zevkine göre PVC pencere ve PVC kapı üretimi yapabiliyoruz, kısacası siz hayal edin biz üretelim 🙂