Çelik Konstrüksiyon Bina

Çelik Konstrüksiyon Bina Fiyatları

Gelişen teknoloji ile birlikte sadece kullandığımız cihazlar değil aynı zamanda mimarimiz de gelişmektedir. Bunun farkına varan insanlar artık günlük hayatlarında farklı mimarilere yönelmektedir. Maliyet ve zamandan tasarruf etmek isteyen kişiler tarafından artık klasik mimaride yer edinmiş betonarme binalar değil, çelik konstrüksiyon binalar tercih edilmektedir.

Çelik konstrüksiyon bina fiyatlarını sizin için aşağıdaki tabloda derledik. Bu fiyatlar sektördeki ortalama fiyatlar olup, firmadan firmaya göre değişkenlik göstermektedir.

Binanın metrekaresi

Oda sayısı

Oturuma hazır fiyatı

26 m2 çelik konstrüksiyon bina

1 + 0

190.000 TL

57 m2 çelik konstrüksiyon bina

2 + 1

270.000 TL

94 m2 çelik konstrüksiyon bina

3 + 1

390.000 TL

178 m2 çelik konstrüksiyon bina

3 + 1

845.000 TL

Çelik Konstrüksiyon Binaların Avantajları

  1. Hafif, homojen ve esnek çelik konstrüksiyon binalar, klasik mimarideki betonarme binalara kısayla depreme daha dayanıklıdır.

  2. Çelik konstrüksiyon binalar hafif oldukları için bir depremde alabileceği hasar da o kadar azdır. Bu nedenler Türkiye gibi deprem bölgesinde bulunan ülkeler tarafından ilgi odağıdır.

  3. Klasik mimarideki hantal betonarme binalara göre homojendir. Direnç kuralı nedeni ile heterojen yapıda olan betonarme binalara göre depreme daha dayanıklıdır.

  4. Kolayca monte edilir. Prefabrik yapılı evler ile benzer altyapıya dayanan çelik konstrüksiyon binalar fabrikada üretilir ve inşaat sahasında birleştirilir. Betonarme binalara nazaran daha hızlı inşa edilmekte ve kullanıcılara zamandan tasarruf sağlamaktadır.

  5. Hızlıca inşa edilmesi nedeni ile betonarme binalara göre masraftan kaçınmanızda yardımcı olur. Hem malzeme taşıma ve inşaat malzemeleri konusunda paradan tasarruf sağlamanızı sağlarken hem de kısa sürede kurulumu ile usta ve işçilere gereksiz bir şekilde ekstra ücret ödemenize engel olur. Paranızdan tasarruf etmenizi sağlar.

  6. Matematiksel ve statik hesaplamalar ile mühendis ve mimarlarca bilgisayar ortamında tasarlanan çelik konstrüksiyon binaların hata payı oldukça düşüktür.
  7. Isı ve ses yalıtımı konusunda diğer mimarilerden öndedir. Betonarme binalar gibi aynı tarz yalıtım sistemine sahip olan çelik konstrüksiyon ev ses ve ısı yalıtımında en yüksek seviyede bulunmaktadır.

Çelik Konstrüksiyon Bina Projelerimizden Görseller