Çelik Konstrüksiyon Fabrika

Çelik Fabrika Fiyatları ve Modelleri

Betonarme yapılar dezavantajları nedeni ile gün geçtikçe azalmaktadır. Çelik konstrüksiyon yapılar ise onlara alternatif olarak üretimde her geçen gün yol kat etmeye devam etmektedir. Gerek maliyeti gerek uzun ömürlü yapıları ve hızlı inşası ile özellikle fabrika kurucuları tarafından çelik fabrikalar tercih edilmeye başlandı. Betonarme fabrikaların yavaş inşa süresi fabrika sahiplerine ve bu iş ile ilgilenen kişilere zaman kaybı olmakta iken çelik fabrikalar, mimar ve mühendisler tarafından bilgisayar ortamında matematiksel işlemler ile statiğe uygun bir şekilde tasarlanmakta ve müşteri projeye onay verdiği an üretime geçmektedir. Bu özelliği ile fabrika kurmak isteyen kişiler için çelik fabrikalar zaman tasarrufu konusunda altın değerinde bir çözümdür.

Çelik Fabrikaların Avantajlı Yönleri

  1. Çelik fabrikalar, mimar ve mühendisler tarafından bilgisayar ortamında özel programlar ile proje haline getirilir. Müşteriler istek ve arzularını mimar ve mühendis ekiplerine ileterek istedikleri çelik fabrikaya kolaylıkla sahip olabilir.
  2. İşinin ehli mühendis ve mimarlar bir arada ekip halinde çalışarak müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır.
  3. Çelik fabrika proje aşamasında iken kurulum zamanında olabilecek hava şartları hesaplanır ve çelik fabrikaların inşaat süresinde olabilecek aksaklıklar önceden önlenir.
  4. Çelik fabrikaların üretim, kurulum ve montaj işlemleri aşırı derecede kolaydır. Bu özelliği sayesinde işçilik maliyeti azalır ve müşteriler maliyetten tasarruf eder.
  5. Çelik fabrikalar üretim sırasında birden fazla kalite ve kontrol testlerinden geçer. Bu testler sayesinde çelik fabrikada olabilecek hatalar düzeltilir, bu hataların önüne geçilir.
  6. Isı yalıtımı, ses yalıtımı ve su yalıtımı açısından alternatiflerinin önüne geçmiştir. Yalıtım konusunda çelik fabrikalar yüksek ölçüde avantaj sağlar.
  7. Betonarme fabrikalara göre çelik fabrikalar deprem gibi doğal afetlere karşı daha çok dayanıklıdır. Bu dayanıklılık sayesinde çelik fabrikalar hem çalışanların güvenliğini sağlar hem de müşterilerin mali zarar etmesinin önüne geçer.

Çelik fabrika fiyatları

Çelik fabrika fiyatları müşterinin istekleri doğrultusunda hesaplanmaktadır. Yani müşterinin eklenmesini istediği özellikler, yalıtım türü, çelik fabrikanın büyüklüğü, çelik fabrikanın kurulacağı alan, çelik fabrikanın kat sayısı gibi birçok etken çelik fabrikaların fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. Aynı zamanda firma seçimi ve mühendis, mimar ekiplerinin ücretleri de bu fiyata etki etmektedir. Hali ile çelik fabrikalar için tam ve kesin bir fiyat vermek doğru değildir.

Depo Projelerimizden Görseller