Çelik Konstrüksiyon Depo

Çelik Konstrüksiyon Depo Yapıları

Hafif çelik sistem ile üretilen çelik depoların yüksekliği müşterinin isteğine bağlı olarak 10 metre ile 15 metre arasında değişkenlik gösterir. Üretiminde, kullanılan sac maddenin galvaniz ve kaynaksız sistem teknolojisinin esas alınması çelik depo yapısının ömrünü uzatmaktadır. Ayrıca galvaniz ve kaynaksız sistem teknolojisi sayesinde çelik depo yapıları tekrar tekrar sökülerek tekrar kurulabilir.

Çelik depo yapıları ulusal ve yurt dışı alanlarda farklı özellik statik ve ölçüler ile üretilmektedir. Çelik depo yapılarının kurulacağı alana bağlı olarak duvar ve çatıda kullanılacak izolasyon şekli bu değişken hizmetlerden birisidir. Bu izolasyonun doğru belirlenmesi çok önemlidir. Çünkü çelik depoda saklanacak ürün ve hizmet ömrünün korunmasında izolasyon büyük bir rol oynar.

Çelik deponun avantajları

  1. Çelik depoların ham maddesi çelik olduğu için sağlam, güçlü ve aynı zamanda hafiftir. Bu nedenle hem uzun ömürlü hem de kolayca takılıp demonte edilebilecek bir üründür. Aynı zamanda dayanıklı yapısı, daha verimli olması ve esnek yapısı ile depreme karşı en az hasarı alır.

  2. Çelik depolar işinin ehli olan mimar ve mühendisler tarafından tasarlanmakta ve fabrikada üretilmektedir. Bu neden ile hata payı sıfıra yakındır. Aynı zamanda klasik mimarideki betonarme temelli depolara göre maliyeti daha düşük ve çevre dostudur. Çelik yüksek oranda geri dönüştürülebilir bir yapıdır.

  3. Müşterinin isteği doğrultusunda yüksek ses, ısı ve su yalıtımına sahiptir. Bu sayede deponun içinde muhafaza edilecek ürün ya da üretilecek hizmetin korunmasında kolaylık sağlar.

  4. Üretimi oldukça hızlıdır. Hızlı üretimi ve kolay montajı ile müşterinin zaman kaybını önler.

  5. Tasarım olarak diğer yapılara göre estetiktir.

  6. Galvanize çelikten üretildiği için paslanma, küf, mantar gibi bakterilere dayanıklıdır.

  7. En soğuk bölgelerde bile kanada, rusya, ukrayna kazakistan gibi ülkelerdede yapmaktayız.

Çelik depo yapı fiyatları

Çelik depo yapılarının fiyatları deponun bulunduğu konuma, yüksekliğine, genişliğine, izolasyon şekline, projeye ve müşteri isteklerine göre değişkenlik göstermektedir. Çelik depo yapılarının malzemelerinde ithal ürünler olduğu için güncel piyasa ve ekonomi durumuna göre fiyatta artış veya azalış olabilir. Çelik deponun talep edildiği firma ve nakliye işlemleri de fiyat farkına yansımaktadır.