Çelik Konstrüksiyon Hangar

Çelik Hangar Fiyatları ve Modelleri

Çelik hangar yapılar hafif çelik ile üretilmekte olup doğru proje ile 50 metre genişliğine kadar kolona ihtiyaç duymadan tasarlanabilir. İnşaat sırasında ihtiyaç duyulursa vinç gibi araçlar gerekebilir. Tabi bu projeden projeye göre değişkenlik gösteren bir durumdur. Projeler ise müşterilerin istekleri doğrultusunda mimarlar ve mühendisler tarafından matematiksel hesaplamalara dayanılarak tasarlanır.

Çelik hangarların üretim amacı ve kurulum yerlerine göre izolasyonlu sandviç panel ile üretilmiş duvar, izolasyonlu sandviç panel ile üretilmiş çatı, hadveli galvaniz sac gibi malzemelerden üretilebilir. Koşullara en uygun malzemeyi seçmek için bu tür kararlara mühendisler el atar. Çünkü bu tür etkenler çelik hangarların dayanıklılık ve güvenliğine doğrudan büyük ölçüde etki eder. Bunun dışındaki her türlü karar ve istek müşterilerin arzu ve isteklerine bağlıdır.

Çelik hangarların tasarımları özel programlar üzerinden bilgisayar ortamında çizilir. Statiği hesaplanır. Ardından bilgisayar destekli makinelere bu tasarımlar aktarılır. Müşteri memnuniyetine önem veren firmalar onay aldıkları an üretime geçerler.

Betonarme binalara kıyasla çelik hangarlar hem hız, hem kullanım olarak hem de fiyat açısından oldukça avantajlıdır. Lakin çelik hangarların üretim amacı ve üretildiği firma gibi etkenler fiyat oranlarından büyük bir oynamaya yol açabilir. Bu neden ile tam bir fiyat belirlemek mümkün değildir. Çünkü fiyat oranlarına çelik hangarın özellikleri, üretildiği malzeme, mühendis ve mimarların ücretlendirmeleri, ürünün kalitesi gibi etkenler de doğrudan etki etmektedir.

Çelik Hangarların Avantajları nelerdir ? 

  1. Betonarme yapıların aksine yüksek ısı, su ve ses yalıtımı avantajına sahiptir.
  2. Uzun ömürlü yapı olmasının yanı sıra uygun maliyeti ile dikkat çekmektedir.
  3. Mühendis ve mimarlar tarafından tasarlandığı için hata payı sıfıra yakındır.
  4. Üretimi diğer yapı türlerine göre bir hayli hızlıdır. Bu neden ile kullanıcıların vaktinde tasarruf sağlar.
  5. Tasarım açısından müşterinin kullanım alanlarına göre avantajlar sağlar.
  6. Deprem gibi doğal afetlere karşı dayanıklı ve güvenilirdir.
  7. Galvanize çelik ile üretilen hangarlar korozyon ve paslanma konusunda avantajlıdır. Rutubete karşı dayanıklıdır.
  8. Çevre dostu olması nedeni ile doğaya geri dönüşümü betonarme binalara göre daha yüksek oranlıdır.

Depo Projelerimizden Görseller