Çelik Konstrüksiyon Otopark

Çelik Konstrüksiyon Otopark hakkında ;

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile birlikte inşaat malzemelerinin sayısı artmakta ve inşaat yapılarına yeni teknikler eklenmektedir. Ev ve araba garajı (çelik konstrüksiyon otopark) yapımında kullanılan çelik malzemesi ile birçok farklı yenilik yapmak mümkündür. Özellikle çelik konstrüksiyon araba garajı yapımı sayesinde depolama ihtiyaçlarınıza farklı çözümler ortaya çıkar.

Çelik konstrüksiyon otopark ile inşa edilen ev ya da araba garajları, depreme dayanıklıdır ve dirençlidir. Çelik Konstrüksiyon yapıları diğer taşıyıcı malzemelere kıyasla uygulama kolaylığına ve statik yönlere sahiptir. Bu tarz yapılar genel olarak güvenli ve ekonomiktir ve hızlıca kurulabilir. Çelik konstrüksiyon malzemelerin sıklıkla kullanıldığı yerler şöyledir;

  • Fabrika binaları
  • Çelik sanayi yapıları
  • Hangarlarda
  • Spor tesisleri
  • Depo ve atölyeler

Çelik Konstrüksiyon Araba Garajı İnşaatı nasıl olur ?

Çelik malzeme ile inşa edilecek olan garajlar çok farklı boyutlarda ve ebatlarda olabilmektedir. Çelik konstrüksiyon işlemleri de bir çeşit prefabrikasyon yöntemleri olarak bilinir. Çelik konstrüksiyon araba garajı inşa edilirken önceden hazırlanan konstrüksiyon iskeletine göre planı yapılır.

İstenilen biçime getirilen çelik sütun kesitleri temele geçirilerek inşaya başlanılır ve çeliğin etrafındaki cıvatalar ile sabitleme işlemi yapılır. Çelik konstrüksiyon malzemesi ile temeli sağlamlaştırılan yapıya duvarlar ve garaj kapıları eklenilir. Daha sonra yapılacak işlemler ise yapının pencereleri ve diğer gerekli yapıların monte edilmesidir. Çelik konstrüksiyon sistemlerini kullanarak çok katlı bina ve gökdelenlerinde inşa edilmesi mümkündür.

Çelik Konstrüksiyonun Sunduğu Avantajlar nelerdir ? 

Çelik konstrüksiyon yapı sistemleri birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Bu sistemlerin ev ya da araba garajı inşasında kullanılmasının en büyük nedeni, yapıyı sağlam hale getirerek depremlere karşı korumaktır. Çelik Konstrüksiyon malzemelerinin bir diğer avantajı ise homojen bir yapıya sahiptir. İçerisinde birçok farklı madde ve bileşeni bulundurduğu için direnç gösterme özelliklerine sahiptir.

Bir ev ve garaj inşasında çelik konstrüksiyon malzemeleri kullanıldığında hata payı düşük olmaktadır. Evi ya da garajı inşa eden mühendis, ince hesaplar yaparak projeyi oluşturur ve inşaatın yapımına başlar. Kısa sürede inşası ve montajı yapılan bu sistemler sayesinde her şey kusursuzca yerine oturur. Ayrıca statik hesaplamalar dikkatlice yapıldığından arzu edilen yapı ortaya çıkar.

Tüm detaylar için ve daha fazla çelik ev konstrüksiyonları için +90 216 421 35 10 ‘dan bize ulaşabilirsiniz.

Otopark Projelerimizden Görseller