Bulgaristan Alçıpan Profili

İçindekiler

Bulgaristan Alçıpan Profili

Alçıpan profili, bölme duvarlarda ve asma tavan yapım aşamalarında kullanılan malzemelerden birisidir. Bu malzemeler yapıştırılarak veya sabitlenerek kullanılmaktadır. Alçıpan profilleri, kısa sürede ve kolay montaj işlemleri kullanılarak yapılmaktadır. Bu özelliklerinden dolayı hem zamandan hem de uzun sürecek uğraşlardan tasarruf imkânı sunmaktadır.

Alçıpan profillerinin uygulama alanları geniş kapsamlıdır. Kullanıldıkları en önemli alanları ise şöyle sıralayabiliriz;

 • İzolasyon ve kaplama işlemleri
 • Çatı, duvar, cephe ve tavan kaplamaları
 • Prefabrik yapı imalatları
 • Betonarme yapılar
 • Yaşam alanında ihtiyaç duyulan birçok yerde kullanılmaktadır.

Alçıpan profili, prefabrik yapılarda sıklıkla kullanılan malzemelerdendir. Özellikle Bulgaristan alçıpan profili için şu maddelerden bahsedebiliriz;

 • Alçıpan, duvara en iyi şekilde sabitlenmekte ve uyumlu olmaktadır.
 • Yangına, suya ve ısıya dayanıklı olan bu ürünlerin kenarları kartonla kaplıdır ve bu niteliği sayesinde yapıları esnek ve hafiftir. Prefabrik yapıların üretim aşamalarında kullanılan alçıpanlar, yapıya esneklik katmakta ve dinamik bir etki sunmaktadır.
 • Betonarme yapılara kıyasla 10 kat daha fazla esneklik sunan bu malzemeler, deprem sırasında dayanıklılık vermektedir.
 • Prefabriklerin üretimlerinde kullanılan alçıpan profilleri, ısı, ses ve yangın izolasyonunu sağlamakta ve dirençli olmaktadır. Montaj işlemleri sırasında herhangi bir alan kaplamadığından kolay bir şekilde kullanılabilmektedir.
 • Prefabrik yapıların tesisatında kullanılan ürünler, dış cepheden kötü bir görünüme sahip olabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için alçıpan profilleri kullanılmaktadır.
 • İnsan sağlığına herhangi bir zararlı etkisi yoktur.
 • Alçıpan Profili Fiyatları ;

  TAVAN C PROFİLİMETRE1,001,101,15
  TAVAN U PROFİLİMETRE0,670,700,75
  DUVAR C PROFİLİ (75)METRE1,401,601,75
  DUVAR U PROFİLİ (75)METRE0,901,001,20
  DUVAR C PROFİLİ (50)METRE1,001,101,25
  DUVAR U PROFİLİ (50)METRE0,850,700,80

Bulgaristan alçıpan profili, pürüzsüz bir yüzey sağlamakta ve temiz bir kullanım imkânı sunmaktadır. Hijyenik bir malzeme olduğundan dolayı Bulgaristan ve birçok ülkede bulunan prefabrik evlerin üretimleri esnasında kullanılmaktadır.

Alçıpan profilleri sunduğu birden fazla avantaja karşı oldukça ekonomik fiyatlar ile satılmaktadır. Hem özellikleri hem de sunduğu avantajları dolayısı ile prefabrik ev üreticileri ve kullanıcıların gözde malzemelerinden birisi olmuştur. Aynı zamanda bu malzemeler, kolay monte işlemlerine sahip olduğundan dolayı, arzu edilen zamanlarda söküp çıkarılabilir ve yeniden yerleştirilebilir.

Alçıpan profilleri, müstakil ve dubleks yapılarda genellikle kullanılırken, duvarlarda da şık ve estetik bir görünüm vermesi açısından tercih edilmektedir. Asma tavan üretimi, aydınlatma ve tesisat parçalarını gizlemek için kullanılabilecek en iyi ürünlerdir.

 Hemen Ulaşabilirsiniz whatsapp & viber ; 0 (553) 905 35 10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir