Çelik Konstrüksiyon Otopark Fiyatları

Çelik Konstrüksiyon Otopark Fiyatları

Her otopark alanı tasarlanırken kullanışlılığını artırmak için farklı yöntemler uygulanabilir. Özellikle çelik malzemelerden yapılarak yerleştirilecek olan kolonlara manevra kabiliyeti verilerek otopark alanları geniş düzeyde tutulabilir. Otopark alanları tasarlanırken yük kavramı ve kolon yerleştirme işlemlerine dikkat edilmelidir.

Kolon kesitlerinde çelik yapıların kullanılması oldukça önemlidir. Malzeme ve maliyetleri düşürebilmek için yüksek dayanıma sahip çelik sınıfı yapılar tercih edilebilir. Yangın koruması ve doğal afetlere karşı çelik konstrüksiyon yapılar kullanılarak birçok önlem alınmış olunur. Bu yapıların sağladığı avantajlar çelik konstrüksiyon otopark fiyatları listesi için oldukça etkilidir. Çünkü çelik sınıfının kullanılması fiyatlarda büyük değişimlere sebep olur. Çelik yapıların dayanıklı ve ekonomik olması maliyetten tasarruf etme açısından ayrı bir önem taşımaktadır.

Çelik Konstrüksiyon Otoparkların Özellikleri

Bu otoparkların yapımında çelik konstrüksiyon malzemeleri kullanılır. Bu tarz otoparklardaki araç girişleri aracın kendi etrafında dönebilmesi ve çıkışını kolaylaştırabilecek şekilde tasarlanmıştır. Araç döndürme mekanizması, alt tabla ve üst tabla özellikleri sisteme uygun şekilde hazırlanmaktadır.

Otopark sistemlerinde bulunan elektrik panosu iç ve dış ortama uygun olarak üretilir. Elektronik sistemler PLC ile kontrol edilmektedir. Otoparklarda temassız olabilecek şekilde araç çağırma sistemleri bulunur. Sistem otomatik ve manuel olarak çalışmaktadır. Çelik konstrüksiyon otopark sistemleri içerisinde insan ve araç güvenlik sensörleri vardır. Ayrıca elektrik kesintileri gibi durumlarda jeneratör devreye girer ve sistem akmadan çalışmaya devam eder.

Çelik Konstrüksiyon Otopark Sistemleri Fiyatları

Çelik konstrüksiyon otopark fiyatları yapı malzemelerine ve alan boyutuna göre değişmektedir. Aynı zamanda otopark kat sayısı, kurulum alanının boyutu, yapı malzemeleri ve benzeri etkenler fiyat aralıklarının değişmesine etki eden faktörlerden birisidir.

Maliyet hesaplamaları yapılırken, otoparktın araç kapasitesi ve hangi araç türleri olacağı da hesap raporuna eklenmelidir. Araç türlerinin listede olmasının sebebi ise ağırlık etkisini değiştirecektir ve bu durumda maliyete etki edebilir. Maliyete etki edecek bu durum dolayısı ile kullanılan malzeme yapısı da değişebilir. Otopark sistemleri ne kadar kısa sürede yapılırsa maliyet oranları o ölçüde azalmaya başlayacaktır. Kaliteli ve hızlı bir çalışma ile fiyat aralıkların azaltılması mümkündür.

Tüm detaylar ve fiyatlar için +90 216 421 35 10 ‘dan ya da +90 553 905 35 10 ‘dan bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.