Prefabrik Ev Alırken Sık Sorulan Sorular nelerdir ?

Balıkesir Gönen Prefabrik Ev

Prefabrik evler hem fiyatları ile hem de şık duruşları ile birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Kurulumunun çabuk olması ve çok fazla işçilik gerektirmemesinden dolayı kısa zaman içinde uygun fiyata birçok kişi ev sahibi olabilmekte. Ancak bu noktada prefabrik evler hakkında akıllarda cevaplanmamış birçok soru bulunmakta. Prefabrik ev alırken sık sorulan sorular nelerdir tüm bunları açıklayıp yazımızda cevaplandıracağız.

En sık sorulan sorulardan birisi prefabrik evler için ruhsatın gerekli olup olmadığıdır. Bu noktada ruhsatın gerekli olduğu cevabını verebiliriz. Bunun yanı sıra belediyeden de gerekli izinler alınmalıdır. Diğer sıkça sorulan sorulardan birisi ise prefabrik evlerin yaz kış kullanılıp kullanılamadığıdır. Prefabrik evlerin genellikle yazlık amaçlı kullanıldığı doğrultusunda yanlış bir kanı vardır. Oysaki prefabrik evler 4 mevsime dayanacak şartlarda tasarlanmaktadır. Gerekli kalorifer ve ısıtma sistemlerinin tesisatının yapılması dâhilinde dış cephesi ve izolesi olduğu için ister kış ister yaz dilediğiniz gibi kullanabilirisiniz. Bir prefabrik ev kişiye kaç gün içinde teslim edilir sorusu ile de sıkça karşılaşabiliyoruz. Bu noktada prefabrik evler hızlı yapılan yapılardır. Seçilen ev ve mekân doğrultusunda 3-5- 7-10 gün içinde teslim edilir. Seçtiğiniz ve beğendiğiniz eve göre hızı belirlenmektedir . Prefabrik evlerde kat sınırı var mıdır? Sorusu sıkça gelen diğer bir sorudur. Bu noktada prefabrik evler ya bir katlı, iki katlı yada üç katlı olarak yapılabilir. Daha üzeri tehlike arz edebileceği için tercih edilmez. Bunun yanı sıra betonarme bir daire üzerine de prefabrik ev inşa edilebilir. Bu nokta da elverişli ve düz bir tabanın olması yeterlidir. Diğer sıkça sorulan sorulardan birisi ise prefabrik evlerin taşınıp taşınamadığı yönündedir. Bu binalar dilediğiniz şekilde monte edilip de monte edilerek taşınabilir. Farklı bir alana taşıyarak yeni bir yaşam alana kurabileceğiniz gibi 2. El piyasası da oldukça canlı olduğu için sökerek farklı bir alana taşıyıp satabilir ve bu şekilde de değerlendirebilirsiniz. Tercih bu noktada tamamen sizindir.

Birde en çok sorulan soru prefabrik ev fiyatları hakkındadır, 23.000 TL ‘den 90.000 TL ‘ye kadar prefabrik evlerimiz bulunmaktadır.

Bize 0553 905 35 10 ‘dan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir