Prefabrik Ev Nasıl İnşa Edilir?

Prefabrik evlere duyulan ilgi günden güne artmaktadır. İnsanlar, birçok avantajsa sahip olması nedeniyle prefabrik evleri tercih etmektedir. Prefabrik evler, betonarme evlere göre, çok daha uygun bir fiyata sahiptir. Uygun fiyatlara sahip olmaları, en önemli tercih sebepleri arasındadır. 2015 yılından itibaren ülkemizde de yaygınlaşan prefabrik evler, tasarım itibariyle de çok şirin bir görüntüye sahip olmaktadır. Bu gibi nedenlerle, birçok ülkede prefabrik evlere sıklıkla rastlanmaktadır. Prefabrik ev ile ilgili merak edilen çok sayıda konu bulunmaktadır. Prefabrik ev nasıl inşa edilir, prefabrik ev kaç katlı olur, prefabrik evler ne kadar dayanıklıdır ve fiyatları ne kadardır gibi soruların cevapları, hemen herkes tarafından merak edilmektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=JkwjPpgCzbc

Peki, prefabrik evler nasıl inşa edilir? Prefabrik evlerin inşa edilmesi için ilk önce beton zemin gerekli olmaktadır. Prefabrik evler, beton zemin üzerine inşa edilmektedir. Prefabrik, bir yapının oluşturulması için gerekli parçaların önceden hazırlanıp, kurulacağı yerde birleştirilmesi olarak tanımlanmaktadır. Beton zemin hazır ise prefabrik evin kurulması çok daha kolay olacaktır. Bu aşamada, prefabrik evler için kullanılan parçalar, betonarme evlerde kullanılan parçalardan farklı olmaktadır. İnşaat ile ilgilenen şirket tarafından gerekli parçalar temin edildikten sonra, yapım aşamasına geçilir. Prefabrik evler, en fazla iki katlı olabilmektedir. 1 veya 2 katlı ev seçeneği bulunmaktadır. Tasarımları ise, son derece estetik olmaktadır. Özellikle prefabrik villalar, gerek tasarımı gerekse fiyatı ile fazlaca avantajlıdır.

Prefabrik ev nasıl inşa ediliyor? Prefabrik ev, beton zemin üzerine, önceden hazırlanmış konutun kurulması ile inşa edilmektedir. Konutlar, beton zemin üzerine montajlı akraj ya da çelik dübel yardımı ile kurulmaktadır. Böylelikle, bina ve beton birlikte hareket etmektedir. Bu şekilde inşa edilmesinin sayesinde, prefabrik ev istenildiği zaman sökülerek başka bir yere montaj edilebilmektedir. Bu durumda, montaj ve nakliye için ücret alınmaktadır. Tek katlı prefabrik ev fiyatları genellikle 20-40 bin TL arasında değişmektedir. İki katlı prefabrik villalar ise, 50-90 bin TL aralığında olmaktadır. Prefabrik evler, deprem konutları olarak ortaya çıkmıştır. Yani, depreme karşı oldukça dayanıklıdır. Deprem anında esner ancak yıkılmaz.

Prefabrik Ev Modelleri ve Fiyatları için Bize Hemen Ulaşabilirsiniz ; 0 (553) 905 35 10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir