Prefabrik Ev Yardım Başvurusu

İçindekiler

Prefabrik Ev Yardım Başvurusu

Prefabrik evler, önceden üretilen parçaların yerel olarak montajıyla inşa edilen evlerdir. Bunların birçok avantajı vardır:

 1. Hızlı inşa edilebilir: Prefabrik evler, yerel olarak üretilen parçaların bir araya getirilmesiyle inşa edildiğinden, inşaat süresi diğer evlerden daha kısadır. İnşaat sırasında yaşanan gecikmelere ve maliyet artışlarına engel olur.
 2. Düşük maliyet: Prefabrik evler, önceden üretildiği için, inşaat sırasında ortaya çıkan maliyetler düşüktür. Ayrıca, üretim sırasında standart bir yöntem kullanıldığı için üretim maliyetleri de düşüktür.
 3. Kaliteli yapı: Prefabrik evler, önceden üretildiği için inşaat sırasında ortaya çıkan hatalar minimum düzeyde tutulur. Ayrıca, üretim sırasında standart bir yöntem kullanıldığı için, evlerin kalitesi de yüksektir.
 4. Özel tasarım seçenekleri: Prefabrik evler, özel tasarım seçeneklerine sahiptir ve müşterilere kendi evlerini tasarlamaya izin verir. Müşterilerin kendi evlerini tasarlamaya ve kendi zevklerine göre düzenlemeye olanak verir.
 5. Enerji verimliliği: Prefabrik evler, enerji verimliliği açısından diğer evlerden daha iyidir. Bu, evlerin ısıtma, soğutma ve aydınlatma maliyetlerini azaltır ve aynı zamanda çevre dostu bir seçenektir.
 6. Güçlü yapı: Prefabrik evler, diğer evlerden daha güçlü ve dayanıklıdır. Bu, deprem gibi doğal afetlerde evlerin daha az zarar görmesine yardımcı olur.

PREFABRİK EV YARDIM BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Barınma desteği içerisinde olan prefabrik ev yapım yardımı için başvurular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılıyor.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan,  geçtiğimiz günlerde prefabrik ev yardımı ücretlerinin arttığını belirtmişti. Peki, prefabrik ev yardımı başvurusu nasıl yapılır? Yardım ücreti ne kadar, kimleri kapsıyor?

Prefabrik ev yapımı yardımına 40 bin liradan 150 bin liraya, betonarme ev yapım yardımına 70 bin liradan 200 bin liraya, ev onarım yardımına 25 bin liradan 75 bin liraya olduğu açıklanmıştı.

Prefabrik evlerde devletin sağladığı hibe şartları nelerdir ?

 • Devlet barınma yardımı olarak ödediği bu tutardan yararlanmak isteyen kişilerde başvuru şartları olarak bu kriterleri arayacak;
 • Oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evde ikamet etmek,
 • Muhtaç durumda olmak,
 • Hane halkı aylık gelir toplamının hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az olması yani 701,32 lira rakamını aşmaması,
 • Yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul olma gibi özel şartlardan en az bir tanesine sahip olmak,
 • Onarımı yapılacak ya da üzerine prefabrik ev kurulacak olan arsanın tam hisseli tapusuna sahip olmak.

Tüm detaylar için 0553 905 35 10 ‘dan ya da bilgi@prefabrikevim.com ‘dan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir