Prefabrik Evin İçi Nasıldır ?

Son yıllarda prefabrik evlerin satışında büyük bir artış yaşanmaktadır. Özellikle deprem bölgesinde olmamızdan mütevellit konutların sağlamlığı konusunda birçok insan şüphede kalmakta ve daha güvenli bir alanda hayat sürmek istemektedir. Bu noktada prefabrik evlerin depreme karşı dayanıklı olması sebebi ile çoğu insan yeni yaşam alanını prefabrik evler ile kurmaktadır. Bunun yanı sıra binalara hapsolan hayattan kurtularak bahçeli ve güzel bir müstakil ev için prefabrik evler tercih edilmektedir. Yaz kış kullanıma uygun olan 4 mevsim için tasarlanmış prefabrik evlerin uygun fiyatlar ile sunulması da çoğu insanı cezp etmektedir. Bu noktada prefabrik evlerde birçok merak edilen konu var. Dış görüntüsü sebebi ile prefabrik evler hakkında az çok fikir sahibi olunsa da en çok merak edilen konu prefabrik evlerin içyapısıdır. Bu yazımızda sizlere prefabrik evlerin içi nasıldır bu konu hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz. Evlerin içyapısı hakkında her türlü bilgiye bu yazımızdan ulaşabilir ve sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

 

*** Eğer ki içi alçıpan yaptırırsanız, aradaki bağlantı noktalarını görmeden evinizin içinde betonarme ev gibi çizgisiz, görebilirsiniz.

(İdeal Ev olarak bizde yapabiliyoruz ekstra işçililik olarak)

İç Alçıpanlı Prefabrik Ev içi ; 

Prefabrik ev çocuk odası görünümü

İç Alçıpansız, Prefabrik Ev içi ; 

Prefabrik ev yatak odası görünümü

Standart Prefabrik Ev iç görünümü

 

 

Prefabrik ev standart mutfak görünümü 2

Standart Prefabrik Ev iç görünümü 2

Prefabrik evler hem tek katlı hem de çift katlı olarak tasarlanabilmektedir. İlk olarak tek katlı prefabrik evler hakkında bilgi vereceğiz. Bu evlerin içi genel olarak aynı tasarlanmıştır. Küçük yapılarda bir adet salon, bir adet yatak odası, mutfak banyo ve WC bulunmaktadır. Banyo ve WC aynı oda içinde yer alırken mutfaklar genellikle Amerikan mutfak tarzında dizayn edilir ve salon ile birleşiktir. Tek katlı daha geniş prefabrik evlerde ise bu düzen daha farklı olabilmektedir. Bu noktada girişte ki hol daha geniş tutulabilir. Aynı zamanda bir adet salon birden fazla yatak odası, bir adet mutfak bir adet banyo ve ayrıca WC bulunmaktadır. Evlerin genişliğine göre odaların genişliği de değişmektedir. Çift katlı prefabrik evlerin içi ise tek katlı prefabrik evlere bakarak daha farklıdır. Çift katlıların ilk katında bir adet geniş salon, mutfak ve WC yer alırken odanın belirli bir yerinden yukarıya merdiven tasarlanmıştır. Üst kısımda ise yatak odaları ve banyo yer alır. Bu planlama kişiye göre de tasarlanabilir.

Standart Prefabrik Ev içi videosu ; 

Lüks Prefabrik Ev içi ; 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir