Prefabrik Evler Nerelere Yapılır?

Prefabrik evlere gösterilen ilgi günden güne artmaktadır. İnsanlar, sunduğu çok sayıda avantaj nedeniyle prefabrik evlere ilgi göstermektedir. Özellikle fiyatlarının betonarme evlere göre çok daha uygun olması, prefabrik evleri birkaç adım öne çıkarmaktadır. Deprem konutları olarak ortaya çıkan bu evlerin, depreme karşı dayanıklı olması da diğer bir olumlu özelliktir. Bunların yanı sıra, prefabrik evler pek çok avantaja sahiptir. Bu nedenlerle de, insanların ilgisini çekmektedir. Prefabrik evlerle ilgili birçok şey, insanlar tarafından merak edilmektedir. Prefabrik evler nerelere yapılır, prefabrik evler kaç yıl dayanır ve prefabrik evler ne kadardır gibi sorular, insanların aklını kurcalamaktadır.

Peki, prefabrik evler nerelere yapılır ? Prefabrik evler, ülkemizde her il ve ilçede yapılabilmektedir. Yapıldığı bölgedeki iklim koşulları ve diğer doğal koşullar göz önüne alınarak, malzemelerde değişiklikler yapılabilmektedir. Ancak, prefabrik evlerin üretimi ülkemizin her yerinde mümkündür. Evin nerde olduğu, fiyatı, ısınma yöntemi gibi faktörlerde etkili olmaktadır. Örnek olarak, gelişmiş ve kalabalık yerlerdeki prefabrik evler, diğerlerine göre daha pahalı olmaktadır. Ya da, güneşlenme süresi uzun olan yerlerde ısınma için güneş enerjisi kullanılırken, soğuk bölgelerde doğal gaz gibi yöntemler tercih edilmektedir. Prefabrik evin yapımı için, hazırda bir beton zemin olması işi çok daha kolaylaştırır.

Prefabrik, özetle bir şeyin icat edilmesi için gerekli olan parçaların fabrikada önceden hazırlanıp, sonra kurulum yapılacağı bölgede, birleştirilmesi anlamına gelmektedir. Prefabrik evlerin mantığı da buna dayanmaktadır. Prefabrik ev üretimi için, beton zemin şarttır. Beton zemin üzerine, hazırlanan parçalar birleştirilmekte ve ev oluşturulmaktadır. Montaj ortalama olarak bir hafta sürmektedir. Prefabrik evlerde kullanılan malzemeler, betonarme evlerde kullanılan malzemelerden farklı olmaktadır. Daha hafif ve maliyeti daha az olan parçalar kullanılmaktadır. Bu durum, depreme karşı dayanıklılık oluştururken aynı zamanda fiyatların aşağı çekilmesini sağlamaktadır. Prefabrik evlerde fiyatlar son derece uygundur. Tek katlı evlerde fiyatlar 20-40 bin TL civarlarındadır. İki katlı evlerde ise fiyatlar 50-100 bin arasında olmaktadır. Prefabrik evler nerelere yapılır, prefabrik evler ne kadar dayanır, hangi malzemeler kullanılır gibi sorularınızın cevaplarını öğrenmek için, prefabrikevim.com adresinden faydalanabilirsiniz.

Tüm detaylar için Bize Bu numaradan Hemen Ulaşabilirsiniz ; 0 (553) 905 35 10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir