Prefabrik evler sökülüp tekrar farklı bir yere kurulabilir mi?

En çok merak edilen konulardan birisi de prefabrik evlerin sökülüp tekrardan farklı bir yere kurulup kurulamamasıdır.

Elbette prefabrik evler sökülüp tekrar farklı bir yere kurulabilmektedir. Prefabrik evlerin sökülüp tekrar farklı bir yere kurulmasında sadece sizlere belli maliyetler getirmektedir. Bu maliyetler sökme maliyeti, yeniden bir montaj maliyeti, boya maliyeti ve tesisat maliyeti gibi maliyetlere neden olmaktadır. Eğer prefabrik evinizde bir tadilata gereksinim duyarsanız o zaman tadilat işlemleri de yapılmaktadır. Prefabrik evler sökülüp farklı bir yere kurulabilir mi sorusunun cevabı evettir. Ancak bir de istisnai bir durum vardır. Oda şudur ki bazı prefabrik evler sökülememektedir. Sökülemeyen evler konut ve villa gibi evlerdir. Bu prefabrik yapıların sökülememesinin nedeni ise sabit ve kalıcı olarak yapılmış olmalarıdır. Bu prefabrik yapıların dışında kalan bütün yapılar sökülebilmekte ve başka bir yere tekrardan kurulabilmektedir. Böyle bir durumun yapılması gerekir ise prefabrik eviniz sökülüp tekrardan sizin istediğiniz bir yere monte edilmektedir. Bu durum da sökme işleminden kalan maliyet, yeniden monte edilmesinden doğan montaj maliyeti ve evin boyanmasından dolayı oluşan boya maliyeti kişinin kendisine ait olmaktadır. Eğer bir tadilat yapılmasını isterseniz tadilat işlemleri de mümkün bulunmaktadır. Prefabrik evi yaptıran herkesin en çok tereddüt konudur. Başka bir yere taşınırsam evimi de söktürüp tekrardan montaj yaptırabilir miyim diye. Ancak düşünmenize ya da tereddüt etmenize hiç gerek bulunmamaktadır. Çünkü başka bir yere taşınmak istediğiniz anda evinizden ayrılmanıza gerek kalmamaktadır. Evinizde sizinle birlikte taşınmaktadır. Bu durum aslında prefabrik evlerin ömürlük olduğunun bir başka göstergesidir. Size düşen sadece taşınmak istediğiniz yeri bulmak ve evinizin taşınması isteğinde bulunmanızdır. Çünkü siz istedikten sonra prefabrik eviniz de sizinle birlikte gelmek de ve istediğiniz yere monte edilebilmektedir.

Prefabrik evler sökülüp tekrar farklı bir yere kurulabilir mi diye düşünmenize gerek bulunmamaktadır. Çünkü artık siz nereye giderseniz prefabrik eviniz de sizinle birlikte gelmektedir.

Tüm detaylar için Bize Buradan Ulaşabilirsiniz ; 0 (216) 421 35 10

Prefabrik evler sökülüp tekrar farklı bir yere kurulabilir mi?” yazısında 2 düşünce

  1. Nezahat Arabalı diyor ki:

    Çok güzeller çok beyendim de iki katlı olarak yapılabiliyormu iki aile otura bilecek şekilde ortalama 100 120 m2 ve herşey dahilmi anahtar teslim cevaplarsanız memnun olurum iyi çalışmalar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir