Prefabrik Evlerin Çatılarında Hangi Malzemeler Kullanılmaktadır?

Bursa Karacabey Prefabrik Ev 2

Prefabrik Evlerin Çatılarında Hangi Malzemeler Kullanılmaktadır?

Prefabrik evler günümüzde etkin bir zaman tasarrufu sağlayan yapılardır.  Bununla birlikte dayanıklı, kaliteli, ekonomik ve konforu da eşliğinde bulundurması gererken yapılardır. Normalde ısı ve ses yalıtımı üzerinden düşünecek olursa bile konforun sağlanması açısından önemli ve dikkat edilmesi gereken özelliklerinin olduğu göze çarpmaktadır. Bu özelliklerin arasında kaliteyi ve konforu artıran özellikler arasında elbette ki çatının yapısal özelliği yok sayılamaz. Prefabrik yapılarda duvar panellerine verilen önem kadar çatı profiline de nem vermek gereklidir. Ülkemiz iklim şartları bakımından her ne kadar ılıman iklim kuşağı altında bulunuyor olsa da bazı zamanlarda zorlu hava koşulları ile karşı karıya gelinebilmektedir. Bu nedenle de prefabrik konutlarda çatı önemli bir husustur. Bu önemlilikten dolayı da prefabrik evlerin çatılarında hangi malzemelerin kullanıldığı ve bu malzemelerin kalitesinin önemliliği ortaya çıkmaktadır.

Prefabrik evlerde normalde duvarların yapımı aşamasında dış yapı ve iç yapı malzemeleri arasında profil levhalar, osb, ısı plakaları, kaplama malzemeleri, yalıtımı ağlamak adına taş yünü gibi birçok malzeme kullanılmaktadır. İdeal prefabrik, prefabrik evlerde dış duvar yapısı için kullandığı tüm işlem basamaklarını prefabrik evin tavan işlemleri için de kullanmaktadır. Bu açıdan bakıldığında ideal prefabrik olarak, prefabrik evlerin çatılarında kullanılmakta olduğu malzemeler için dış yapı malzemeleri ile birlikte su yalıtımını sağlayan çatı altyapı malzemelerinin de kullanıldığı belirtilmiştir.

Prefabrik evlerde dahil betonarme evlerde olsa ısınan hava ortamda öncelikle yükselir. Prefabrik evlerin tavan yapıları bu yükselen sıcak havayı geçirmeyecek nitelikte olmalıdır. Bu nedenle de ideal prefabrik çatı malzemelerinin kalitesi konusunda seçici davranırken, malzemeyi işleyecek olan personelinin kalitesine de önem vermektedir. İdeal prefabrik, prefabrik evlerin çatılarında hangi malzemelerin kullanılması gerektiği konusunda planlamalarını yapan uzman bir ekibe sahipken, çatı kaplamalarında naturel trapez  saç, boyalı trapez saç, metal kiremit desenli saç uygulamaları ile doğrudan metal aşıklar üzerine uygulayabilmektedir. Bunun dışında bu profilleri OSB üzerine de uygulayabilen firmamız ideal prefabrik, şıngıl ve sandviç panel uygulamalarını da yapabilmektedir. Çatı prefabrik evin konforunu etkiler.
Bize Buradan Ulaşabilirsiniz ; 0 (553) 905 35 10

Prefabrik Evlerin Çatılarında Hangi Malzemeler Kullanılmaktadır?” yazısında 2 düşünce

  1. Orhan diyor ki:

    Yaptığınız açıklamalar ” LAF OLSUN, TORBA DOLSUN” cinsinden açıklamalar ve de tamamen reklama yönelik. Şöyle ki;
    Naturel trapez saç, boyalı trapez saç, metal kiremit desenli saç ya da sandviç panel çatı. Bunlar arasında ne fark var, tercih ne olmalı, dayanıklılık farkı var mı, fiyat farkı çok mu? gibi önemli açıklamalar yok. Sadece reklam…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir