Prefabrik Yapı Ne Demek? Prefabrik Yapı Hakkında Her Şey?

Prefabrik yapı ne demek diye düşündüğümüzde gözlerinizin önünde canlanan ilk görüntü prefabrik yapılardır büyük ihtimal. Dünyanın ve ülkemizin birçok alanında karşımıza çıkan prefabrik yapılar birbirinden farklı alanlarda kullanım alanı sunmaktadır. Yatakhaneler, çalışma ofisleri, duş- wc, yemekhaneler, konutlar, hastaneler, endüstri yapıları ve daha birçoğu gibi her alanda kullanımım olan prefabrik yapılar ilk olarak deprem sonrası kullanım için uygun olan deprem konutları olarak çıkmıştır. Fakat sonrasında kullanım kolaylığı, uzun ömürlü olması, maliyetinin diğer yapı türlerine oranla düşük olması, kısa sürede tamamen bitip elinize ulaşması, hiçbir şeyle uğraşmak zorunda bırakmadan tamamen kullanıma hazır halde elinize ulaşması, ısı ve ses gibi yalıtımları sağlaması, sizi uğraştırmadan tesisatlarının tamamlanıp elinize ulaşması ve istediğiniz zaman söküp başka bir yere taşıyıp tekrar aynı şekilde oluşturma imkanı verdiği için birçok alanda çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Prefabrik yapılar fabrika ortamında insan elinin oldukça az temasıyla hazırlandığı için oldukça sağlam ve hata payının çok düşük olduğu yapılardır.

İçindekiler

Prefabrik Yapı Çeşitleri nelerdir ; 

 1. Prefabrik Ev Modelleri

 1. Prefabrik Ofis Modelleri

 1. Prefabrik Yatakhane Modelleri

 1. Prefabrik Yemekhane Modelleri

 1. Prefabrik Tuvalet ve Duş Modelleri

Prefabrik yapı ne demek?

Kökeni Türkçe olmayan bu kelime İngilizce de parçaları önceden inşa edilen anlamı taşımaktadır. Prefabrik yapılarda adını burdan alarak parçaları önceden inşa edilip sahada sadece birleştirme işlemi bırakmaktadır.

Prefabrik yapı özellikleri nelerdir?

 • Özelliklerinin en başında depreme ve yangına dayanıklı olması gelmektedir.

 • Parçaları fabrika ortamında üretildiği için oldukça hızlı olup insan eli değmediği için hata payı oldukça düşüktür.

 • Prefabrik yapıyı satın alacağınız firmaya bağlı olarak farklı kalite seviyeleri olmaktadır. Kaliteli bir prefabrik yapının 50 yıla varan kullanım ömürleri vardır.

 • Betonarme yapılara göre çok daya uygun maliyetli olan prefabrik yapılar diğer türde ki yapıların sağladığı bütün avantajları sağlamaktadır.

 • 4 mevsim rahatlıkla kullanıma uygun olan bu yapılar ısı ve ses yalıtımı içermektedir.

 • Kullanımınızın ardından başka bir yere taşıma işlemi yapmanız gerektiğinde kolaylıkla sökülüp, taşınıp istediğiniz yerde birleştirme işlemini yapabilirsiniz.

 • Yapım süreci diğer yapılara göre farklı olan bu yapılar doğaya zarar vermez geri dönüştürülebilir olması sebebiyle oldukça doğa dostudur.

 • Bakım maliyetleri oldukça düşüktür.

Tüm detaylar için ve prefabrik yapılar için +90 553 905 35 10 ‘dan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir