Alüminyum Cam Cephe Modelleri

İçindekiler

Alüminyum Cam Cephe Modelleri

Alüminyum cam cephe sistemleri, montaj işlemleri yapılmadan camların arasına 15 mm olacak şekilde cam panellerinin monte edilme işlemleridir. Alüminyum cam cephe modelleri sisteminin en belirgin özelliği, cam cephe modelleri ile kaplanan binalara dışarıdan bakıldığında her yerin cam görünmesidir. Alüminyum malzemesinden yapılan cam cepheler dışarıdan gözlemlendiğinde belirgin olmamaktadır.

Cam cephe modelleri, özel olarak bu sektördeki firmaların yapıştırıcı aracılığı ile cama yapıştırılarak gerçekleştirilir. Cephe sisteminin en maliyetli ve performansa ihtiyacı bulunan işlemler arasındadır. Cam cephe modelleri arasında, alüminyum cam cephe, silikon giydirme, kapaklı cephe ve kasetli cephe gibi birçok işlem bulunur. Binalara estetik bir görsellik katan bu yöntemlerde, mimari açının yanı sıra teknik olarak da birçok avantaj bulunur.

Alüminyum Cam Cephe Modellerinin Özellikleri

Alüminyum cam cephe modellerinin sağladığı birçok avantaj vardır. Bu avantajlar şöyle sıralanabilir;

  • Alüminyum maddesi ile hazırlanarak kullanılan cam cepheler, hafif, sağlam ve uzun ömürlüdür.
  • Alüminyum maddesi içerisindeki prezisyonlu form özelliği sayesinde ısı ve ses yalıtımı yüksek performansa sahiptir.
  • Alüminyum içeriğindeki alaşımlar sebebi ile cam cepheler çevre dostudur.
  • Alüminyum ile üretilen cam cephelerde deforme özellikleri görülmemektedir. Bu malzemeler tekrar değerlendirilebilir.
  • Bu malzemeler sayesinde yüzey dayanıklılığı ve dekoratif bir görsellik elde edilebilir.
  • Cam cephe modelleri mimari açıdan estetik sunarken, teknik açıdan da oldukça dayanıklı ve kullanışlı bir işlevsellik sunar.

Alüminyum Cam Cephe Modellerinin İçeriği

Alüminyum cam cephe modelleri kendi içerisinde 3 kısma ayrılmaktadır. Bu modeller, klasik kapaklı, yarı kapaklı ve transparan alüminyum cam cephelerdir. Klasik kapaklı cam cephe modelleri, en sık tercih edilen ve kullanılan işlemlerdir. Bu modeller kullanıldığında zemin yapısına göre çeşitli değişimler görebilmek mümkündür. Farklı bir mimari tasarımda sıklıkla kullanılır.

Yarı kapaklı alüminyum cam cephe modelleri, genel olarak binaya yatay ve dikey bir mimari tasarım oluşturmak için uygulanır. Bu modeller fazla kapak alternatifi sunar ve genellikle yüksek binalar ve holding binalarında kullanılır.

Transparan cam cephe modellerinde ise görkemli bir görüntü oluşturmak mümkündür. Bu modeller ısı yalıtımlı özellikleri barındırır. Ayrıca lamine cam olarak da ön plana çıkar.

Tüm detaylar için 0216 421 35 10 ‘dan ya da 0553 905 35 10 ‘dan bize ulaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir