Betonarme bir binanın üzerine prefabrik ev yapılabilir mi ?

Betonarme bir binanın üzerine prefabrik ev yapılabilir mi diye merak edilmektedir.

Betonarme bir binanın üzerine prefabrik ev yapılabilir mi , evet yapılabilir. Ancak betonarme binanın tek katlı olması gerekmektedir. Aynı zaman da betonarme binanın düz bir tavana sahip olması gerekmektedir. Ayrıca betonarme binanın prefabrik evi taşıyabilmesi için sağlam bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Bu özelliklere sahip olan her türlü betonarme binanın üzerine prefabrik ev yapılabilmektedir. Betonarme binanın çatısının düz ve üzerinde gün ısı, anten ve benzeri gibi şeylerin bulunmaması gerekmektedir. Çünkü betonarme binanın çatısının düz olmaması halinde prefabrik ev betonarme binanın üzerine tam olarak oturmaz. Bu durum büyük sıkıntılara neden olabilmektedir. Aynı zaman da prefabrik evlerin sağlam ve dayanıklı olması için temelinin sağlam olması gerekmektedir. Temelin sağlam olması için de binanın düz bir zemin üzerine oturması gerekmektedir. Bu nedenle de betonarme binanın üzerine prefabrik binanın oturması için, betonarme binanın düz bir tavana sahip olması gerekmektedir. Betonarme bir binanın üzerine prefabrik evin yapılabilmesi için bir de betonarme binanın tek katlı olması gerekmektedir. Betonarme binanın tek katlı olması gerekiyor ki üzerine prefabrik ev ile bir ya da iki kat daha çıkılabilsin. Bu nedenle alt kısımda bulunmakta olan betonarme binanın tek katlı olması gerekmektedir. Betonarme binanın üzerine prefabrik evin yapılabilmesi için aynı zaman da alt katta bulunmakta olan betonarme binanın sağlam olması gerekmektedir. Betonarme binanın sağlam olması gerekmektedir. Çünkü alt katta bulunan betonarme bina bir nevi temel görevi görecektir. Prefabrik evde herhangi bir sorun yaşanmaması için betonarme binanın sağlam olması gerekmektedir. Eğer betonarme bina sağlam olur ise o zaman yapılan prefabrik ev ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaz. Bu nedenlerden dolayı betonarme binanın sağlam bir yapısının, prefabrik evin de sağlam bir alt yapı üzerine yapılmış olması gerekmektedir.

Betonarme bir binanın üzerine prefabrik ev yapılabilir mi sorunun cevabı eğer gerekli olan bütün durumlar sağlanabiliyor ise evet yapılabilmektedir.

Betonarme bir binanın üzerine prefabrik ev yapılabilir mi ?” yazısında 12 düşünce

 1. Faruk diyor ki:

  Yaklaşık 90 m2 betonarme tek katlı fakat 27 yıllık bir evim var üzerine prefabrik ev yapılabilir mi maliyeti hangi miktarlar arasında ollur

  • yonetici diyor ki:

   Merhabalar,
   Yapılacak alanın sağlamlığı ile ilgili olarak evet prefabrik ev yapılabilir bunun için bizi 0553 905 35 10 ‘dan arayarak tüm bilgileri edinebilirsiniz.

  • yonetici diyor ki:

   Maalesef o kadar üste bir yapı için iskele ve vinç gerekmektedir bunlar olursa prefabrik ev yapılabilir detaylar için 0553 905 35 10 ‘dan bize ulaşabilirsiniz.

 2. Ali diyor ki:

  Beton tek katlı ve üzeri düz bir müstakil Evin üzerine prefabrik kat atarken nasıl tutturuyorsunuz. Depremde kayma riski yokmu ? Masanın üzerindeki bardak gibi düşünürsek. Bardak nasıl sabit kalıyor.

  • yonetici diyor ki:

   Çelik dübeller ile sabitliyoruz resimlerde gördüğünüz gibi yapıyoruz. Detaylar için 0553 905 35 10 ‘dan bize ulaşabilirsiniz.

  • Kerim Şahinoğlu diyor ki:

   Merhabalar, 1 katlı betonarme evler üzerine montaj yapıyoruz. 2 katlı betonarme bina üzerine montaj hizmetimiz yoktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir