Prefabrik Evlerde Soğuk Bölgeler İçin Nasıl Bir Çözüm Üretiyorsunuz?

Prefabrik Evlerde Soğuk Bölgeler İçin Nasıl Bir Çözüm Üretiyorsunuz?

Sorusuna yanıt vermeden önce prefabrik yapıların teknik yapıları ile ilgili bilgi vermek yerinde olacaktır. Prefabrik yapılar galvaniz saçlardan elde edilen paslanmaz profillerin çelik konstrüksiyonu sistemler üzerine işlenmesi esasına dayanan ve bu saçlar arasında ve yüzeyinde gerekli yalıtımsal önlem elemanlarının kullanılması ile üretilen yapılardır. Prefabrik evlerin iç duvar ve dış duvar kalınlıklarının ölçüleri soğuk bölgelerde kullanılacak olan prefabrik evler için önem arz etmektedir. Bu nedenle bu tarz soğuk bölgelerimizde gelen müşteri taleplerimizde iklim koşullarını hesaba katarak tasarımlarımızı ortaya koyan bir firmayız.

Prefabrik evlerin soğuk bölgelerde yalıtımına yönelik alınması gereken önlemler bu konudaki önlemli etkenlerden bir tanesidir. Barınma ihtiyacını karşılayan konutlarda öncelikle istenilen özellik ısı ve ses yalıtımının olmasıdır. Bu nedenle de ideal prefabrik, prefabrik evlerin soğuk bölgeler için nasıl bir çözüm üretiyorsunuz sorusuna teknik olarak cevap vermektedir. Peki firma olarak biz nasıl bir önlem almaktayız?

Prefabrik evlerimizin üretiminde teknik özelliklerimizden ve kullanmış olduğumuz malzemelerin kalitesinden kesinlikle ödün vermeyen bir disiplinle hareket ederek bu tarz sorunları aşmayı başarabildik.

Bunun için yapılacak çözümler ;

  1. Çatıya OSB+Membran uygulaması yapabiliyoruz.
  2. Duvarlara strafor yerine isteğe bağlı olarak taş yünü uygulaması yapabiliyoruz.
  3. Bağlantı noktalarımıza “lata” ekleyerek soğuk geçiş ısı köprüsüne engel olur.

Soğuk bölgelerde evlerin yalıtımsal özelliklerini ve hatta prefabrik ev sektöründe gelişmekte olan bütün yenilikleri takip eden firmamız personelinin hizmeti içi eğitimleri sayesinde bu yenilikleri uygulayabilme becerisini kazanmış teknik kadrosunu oluşturmaktadır. Bu nedenle de teknik personelden kaynaklanan ve müşterinin daha çok sorunlar yaşabileceği soğuk bölgelerde bu tür sorunlar yerinde hızlıca çözülebilmektedir.

Firmamız, ideal olan ev kalitesini belirlemede yazın sıcağını yalıtan, kışın soğuğunu geçirmeyen, ısı kaybını engelleyen ev modeli olarak benimsemiştir. Bu anlamda ideal prefabrik, çatı izolasyonu, zemin yalıtımı ve duvarlardaki yalıtımın sağlanması konusunda prefabrik evlerin soğuk bölgeler için nasıl bir çözüm üretmekte olması gerektiğini bilir ve uygular. Bu konuda straforlar aracılığıyla duvarlardaki yalıtımın sağlanmasını sağlarken, diğer yandan taş yünü veya cam yünü kullanarak da yatlımın derecesini artırmayı sağlamaktadır. Çatı izolasyonunda ise suyun geçişini önlemek amacıyla ekstra önlemler almaktadır.

Prefabrik Evlerde Soğuk Bölgeler İçin Nasıl Bir Çözüm Üretiyorsunuz?” yazısında 2 düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir