Müstakil Ev Modelleri

Müstakil Ev Modelleri

Şehir hayatındaki betonarme yapılardan sıkılanlar ve kendine yeni bir yaşam alanı oluşturmak isteyenler için en ideal seçenek müstakil evlerdir. Apartman yaşamından sıkılan insanların sayısı gün geçtikçe artmakta ve bunun sonucunda müstakil bir ev arayışında olan insanlar çoğalmaktadır. Müstakil ev modelleri genel olarak teraslı ve bahçeli yapılardan oluşmaktadır. Bahçesiz bir müstakil evin varlığı pek düşünülemez. Çünkü müstakil evi tamamlayan unsurların başında bahçe gelmektedir.

Müstakil prefabrik evler, tek katlı, iki katlı, bahçeli ve benzer birçok alanlara sahip olacak şekildedir. Müşteri talepleri ve beklentilerine uygun olacak şekilde üretilen prefabrik evler, müstakil bir görünümde olması için genel olarak tek katlı olarak tasarlanmaktadır. Ancak zamanla kat sayısı isteğe bağlı olarak attırılabilmektedir.

Tek katlı müstakil ev modelleri, çok fazla alan kaplamayan ancak ferah sayılabilecek içeriklere sahiptir. Özellikle şehir hayatından uzakta doğa ile iç içe yaşama arzusunda olanlar tek katlı evlerde oturmayı daha çok tercih etmektedir. Fakat kalabalık bir aileye sahip olanlar genellikle iki katlı prefabrik ev modellerini seçmektedir. Prefabrik yapıların iç ve dış tasarımları, bahçesi ve geri kalan tüm özellikleri müşterinin istediği şekillerde yapılmaktadır.

Müstakil prefabrik ev planı bahçeli ve garajlı yapılardan oluşmaktadır. Bu projelerde standart bir ilerleme süreci bulunmakta ve bu evlerin nitelikleri, tasarımları müşteri odaklı hazırlanmaktadır. Bunun yanı sıra tek katlı olarak üretilen prefabrik evlere bahçe ve balkonda eklenmektedir. Genel olarak prefabrik ev modelleri belirli konseptleri barındırmakta ve plan bu doğrultuda yapılmaktadır. Müstakil ev modelleri ile ilgili şöyle örnek verilebilir;

  • Prefabrik Ev

  • Çelik Ev

Bunlar arasından Amerikan tipi müstakil ev modelleri oldukça popülerdir. Türkiye’de son yıllarda en çok tercih edilen Amerikan tipi müstakil evler olduğundan bu yapıların üretimleri daha fazla olmaktadır. Amerikan tipi müstakil evlerin özelliklerinde ise çatı, geniş pencereler, veranda, bahçe ve havuz bulunmakta ve bu yapılar yan yana olabileceği gibi iki katlı da üretilmektedir.

Tüm detaylar için +90 553 905 35 10 ‘dan bize whatsapp ya da viberden ulaşabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir