Prefabrik Ev Alırken Bilmeniz Gerekenler, Nelere Dikkat Edilmelidir?

Son yıllarda konut ihtiyacı karşılamada gözde modeller haline gelen prefabrik yapılar, tasarruflu ve kullanışlı yapısı ve aynı zamanda görsel yapıları ile dikkat çekmektedir. Ayrıca bu evler kullanışlı yapıları ve görsellikleri ile son zamanlarda betonarme evlere ciddi farklar atmaktadır.  Pek çok kişi tarafından prefabrik yapıların geçici çözümler olarak görülmesi hala devam etse de artık bu yapılar için kullanım ve estetik ile 4 mevsim kalıcı bir ev sahibi olmak ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu noktada kullanıcılar için tereddüde neden olan ve prefabrik ev alırken dikkat edilecek hususlar arasında yer alan sağlamlık ve dayanıklılık ortaya çıkmaktadır. Oysa bu konuda araştırma yapan pek çok kişi ve yapı işleri konusunda uzman olan kişilerin de farkında olduğu fikir prefabrik evlerin betonarme evlerden daha sağlam ve kullanışlı olduğudur. Ayrıca estetik açıdan da bu evlerden gayet üstün olan prefabrik evler günümüzde en fazla tercih edilen estetik yapıya sahip evler arasında yer almaktadır.

Prefabrik ev alırken dikkat edilecek hususlar ilk olarak yapım aşamasından başlamaktadır. Bu aşamada alınacak olan yapının genel özellikleri dikkat çekmektedir. Ayrıca alınacak olan prefabrik evlerde yapı bağlantı noktaları galvaniz yapısal çelikten olması gerekmektedir duvar kalınlığı’da en az 10 cm olmalı ve duvarların içinde kullanılan malzemelere dikkat etmek gerekmektedir.  Prefabrik ev alırken dikkat edilecek hususlardan bir diğeri duvar ses ve ısı yalıtımıdır. Duvar konusunun prefabrik evlerde bu kadar dikkat çekmesinin en önemli tarafı bu yapının dayanıklılığını sağlamasıdır. Dayanıklı malzeme ile yapılan duvarlar daha uzun süre kullanım sağlamaktadır. Ayrıca bir diğer dikkat çeken ve prefabrik evlere kullanış sağlayan dikkat edilecek husus ise evlerin çatı yapısı olarak karşımıza çıkmaktadır. Yağmur ya da kara karşı dayanıklı bir yapısı bulunan prefabrik yapıların çatısının da ağır kış şartlarına uygun bir şekilde üretilmesi gerekmektedir. Şekil konusunda da dikkat çeken yapının çatısı gerekli izolasyonun sağlanması açısından da oldukça önemlidir.

Prefabrik ev alırken dikkat edilecek hususlardan en önemlisi ise yapının satın alınacağı firma seçimidir. Bu konuda güvenilir bir firma ile çalışmak ciddi şekilde önem arz etmektedir. Firmanın size sağlayacağı işçilik ya da gerekli malzemelerin istenen kaliteye uygun bir şekilde teminiz, kurulum ve çalışma prensipleri prefabrik yapılarda dikkat edilecek en önemli konular arasında yer almaktadır. Kaliteli ve belgeli ürünler ile çalışma yapan firma tercihi mutlaka yapılmalıdır. Bu tercih ile yapılacak ev sağlamlığı yanında kullanıcı avantajları da oldukça önemlidir. Prefabrik bir ev alımı sırasında bu konulara dikkat etmek ve alımdan önce firma ile yapılacak sözleşmeye her konuyu dikkatli şekilde dahil etmek sizin lehinize olacaktır.

Üretici firma İdeal ev olarak bizler, prefabrik evimizde çatı konusunda Türkiyenin en sağlam civatalı ve bükümü en verimli olan çatıyı üretmekteyiz, aynı şekilde çatıda izocam yerine daha sağlıklı olan knauf mineral yün kullanmaktayız, hakeza evin çelik aksamında diğer firmalar 0,8 0,9 cm kullanırken bizler, 1,2-,1,5 cm kullanmaktayız, 12 yıl boyunca (2 yıl ücretsiz 10 yılı ücrete mukabil) müşterimize garanti vermekle mükellefiz.

Tüm detaylar için Bize Buradan Ulaşabilirsiniz ; 0 (216) 421 35 10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eight − two =