Prefabrik Ev Nasıl Yaptırabilirim?

Prefabrik yapılar, 2010’lu yıllardan itibaren ülkemizde son derece yaygınlaşmıştır. Başta fiyat olmak üzere birçok konuda avantaj sağlayan prefabrik yapılara, özellikle Amerika gibi ülkelerde sıklıkla rastlamak mümkündür. Betonarme yapılara nazaran çok daha kısa sürede yapımının tamamlanması, fiyatlarının kat be kat uygun olması gibi avantajları insanlar tarafından tercih edilmesine neden olmaktadır. Prefabrik ev sahibi olanlar veya prefabrik evlerde konaklayanlar, bu yapılardan oldukça memnun kalmaktadır. Böylelikle, prefabrik yapılar daha da yaygınlaşmaktadır. Prefabrik evlerle ilgili, nasıl yapıldığı, kaç katlı yapıldığı, ne kadar dayanıklı olduğu, yapının ömrünün ne kadar olduğu gibi soruların cevapları insanlar tarafından fazlaca merak edilmektedir. Siz de bunları merak ediyor ve prefabrik ev nasıl yaptırabilirim diye düşünüyorsanız, bu yazıdan faydalanabilirsiniz.

Öncelikle prefabrik, bir yapının kurulması için parçaların önceden hazırlanıp, kurulacağı yerde birleştirilmesi anlamına gelmektedir. Prefabrik yapılar da, bu mantığa dayalıdır. Prefabrik yapının kurulabilmesi için, beton zemin gerekmektedir. Beton zemin üzerine prefabrik yapı kısa bir süre içerisinde kurulabilmektedir. Peki, prefabrik ev nasıl yaptırılır? Prefabrik ev yaptırmak istiyorsanız, kesin kararınızı verdikten sonra, bu alanda faaliyet gösteren bir şirketten faydalanmalısınız. İdeal prefabrik, prefabrik ev hususunda garantili hizmet vermekte ve müşteri memnuniyetini sağlamaktadır. Nasıl bir ev yaptırmak istediğinizi, nasıl bir tasarım istediğinizi belirtmelisiniz.

Ev için kullanılacak olan malzemeler, şirket tarafından temin edilmektedir. Size sadece isteklerinizi belirtmek kalmaktadır. Evin yapımı çok kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Ev için tahmini tutar, henüz yapılmadan belirtilmektedir. Fiyatlar, son derece uygun olmaktadır. Prefabrik ev yaptırmak bu sayede kolay ve ekonomik olmaktadır. Prefabrik evler, en fazla iki katlı olabilmektedir. 1 ve 2 katlı yapılar tercih edebilirsiniz. Prefabrik evlerin ortalama ömrünün 50-55 yıl civarında olduğu belirtilmektedir. Kaliteli bir işçilik ve kaliteli malzemeler sonucunda betonarme binalarla yarışabilecek düzeyde bir ısı yalıtımı da sağlanabilmektedir.  Prefabrik dubleks evler, prefabrik villalar ve diğer çeşitli prefabrik yapılar son derece ilgi görmektedir.  Prefabrik dubleks evler için ortalama 50-90 bin TL aralığında fiyat belirtilmektedir.

Adım Adım Prefabrik Almak için Yapmanız Gerekenler ; 

  • Arsa Sahibi olmak.
  • Arsanın imar durumunu belediyeden öğrenmek.
  • Firmamıza gelip istediğiniz prefabriği seçmek.
  • Seçtiğiniz projeyle mimarlık ofisine gidip ruhsat dosyası hazırlatmak.
  • Ruhsat dosyasıyla belediyeye başvurmak.
  • Ruhsatı aldıktan sonra, Bizim verdiğimiz beton planına göre Su Basmanı (Zemin Betonu Atmak)
  • Sonra bizim gelip Prefabrik Evinizi Kurmamız (Kapı, Çatı, Pencere, İç Boya, Dış Boya, Elektrik Tesisatı, Su Tesisatı, Klozet Duş Teknesi, Lavobo, Prizler, Lambalar ve Sigorta kutusuna kadar yapmaktayız.)
  • En son size kalan Parke, Fayans ve Mutfak Dolabını yapmaktır.
  • Evinizde mutlu bir şekilde yaşamak 🙂

Fiyata dahil olanlar aşağıdakilerdir ;

-İç duvar 6 cm Dış duvar 10 cm

-İç duvar betopan kaplama

-Dış duvar betopan kaplama

-Hazır mantolamalı

-Yükseklik 250 cm çatı eğimi % 30

-Çelik çatı sistemi

-Konut Malzemelerinin İndirilmesi ve Montajı

-Konut İç ve Dış Boya İşlerinin Uygulanması

-Konut İç ve Dış Kapıların Montajı

-Konut Pencerelerin Montajı (Çift Cam PVC)

-Sıva altı elektrik ve su tesisatının çekilmesi

-Elektrik Armatürlerinin Montajı

-Duş Teknesi, Klozet, Lavabo ve Bataryaların

-Paket Halinde müşteriye Verilmesi

Zemin betonu + parke + fayans + mutfak dolabı size aittir.

Tüm detaylar için Bize Buradan Ulaşabilirsiniz ; 0 (216) 421 35 10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir