Adım Adım Prefabrik Ev Almak için Neler Yapmanız Gerek?

Merhabalar,
Prefabrik ev adım adım nasıl alınır, prefabrik ev ile alakalı adım adım yapmamız gerekenler nelerdir sizler için yazdık, prefabrik ev hakkında bir çok sorunuzun cevabını bulabileceğiniz adımlara şöyle bir göz atalım..

  • Öncelikle Arsa Sahibi olmak.
  • Arsanın imar durumunu belediyeden yada köy ise il özel idaresinden öğrenmek.
  • Firmamıza gelip istemiş olduğunuz, prefabrik evi seçmek.
  • Seçtiğiniz prefabrik projesiyle mimarlık ofisine gidip ruhsat dosyasını hazırlatmak.
  • Ruhsat dosyasıyla beraber, belediye’ye yada il özel idaresine başvurmak.
  • Ruhsatı aldıktan sonra, Bizim verdiğimiz beton planına göre Su Basmanı (Zemin Betonu Atmak)
  • Sonra bizim montaj ekibimizle beraber arsanıza gelip Prefabrik Evinizi Kurmamız (Kapı, Çatı, Pencere, İç Boya, Dış Boya, Elektrik Tesisatı, Su Tesisatı, Klozet Duş Teknesi, Lavobo, Prizler, Lambalar ve Sigorta kutusuna kadar yapmaktayız.)
  • En son size kalan Parke, Fayans ve Mutfak Dolabını yapmaktır.
  • Evinizde mutlu bir şekilde yaşamak 🙂

Prefabrik Ev Hakkında Tüm Soruların Cevapları ;

Prefabrik Evlerde Tüm Soruların Cevaplarını bu yazıda detayları ve özellikleri ile bulabilirsiniz.

SORU1: Verdiğiniz fiyatlara neler dahildir? 

Prefabrik ev malzemeleri (Duvar panelleri, çelik birleşim elemanları, tavan kaplaması, tavan izolasyonu ve çatı kaplama malzemeleri), Dış kapısı çelik kapı, İç kapılar Amerikan göbekli kapı, Balkon kapıları PVC camlı kapı, Pencerelerin, Vasistasları ve Camların takılması, Binanın iç ve dış cephe boyasının yapılması, bina içerisindeki elektrik ve su tesisatlarının çekilmesi, elektrik ve su armatürlerinin verilmesi, dahildir.

SORU2: Müşterinin yapması gerekenler nelerdir? 

Zemin betonu ve her türlü hafriyat ve çevre düzenleme işleri, zemin ve duvar kaplamaları (şap, seramik, halı, fayans vb.) , prefabrik ev harici dış bağlantıların yapılması (elektrik, pissu, temiz su) , belediyeden alınması gereken müsaadeler ve ruhsat işleri, ısıtma ve soğutma tesisatları (kalorifer, klima vb.), İstanbul dışı montajlarda montaj ekibinin konaklama ve yemek bedelleri, müşterimize aittir.

SORU3: Prefabrik konutları Türkiye’nin her yerine yapabiliyor musunuz? 

Türkiye’nin her bölgesine hizmet verebiliyoruz.

SORU4: Prefabrik Evlerin yapılması sırasında ruhsat gereklimi?

Ruhsat Evin kurulacağı bölgeye dahil olan Belediyenin insiyatifindedir. Ruhsat almak için Mimari plan, Elektrik planı, Mekanik Planı ve Zemin etüdü müşteriye aittir.
Ruhsat ve diğer tüm yasal izinler, müşterimizin sorumluluğundadır.

SORU5: Prefabrik Evlerin ses ve ısı yalıtımı nasıldır? 

Prefabrik konutlarda kullandığımız dış duvar kalınlığı 10 cm’dir. Duvar panelleri arasındaki 16 dansti yoğunluğundaki strafor, ve çatı izolasyonu için kullanılan taş yünü, normal betonarme binadan çok daha fazla ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.

SORU6: Binanın yaklaşık kullanım süresi nedir?

Prefabrik evimizde kullanılan ana malzeme Betopan’dır. Üretici firma Ankara TEPE gurubu olup malzemeyi dış doğa şartlarına karşı 50 yıl garanti vermektedir. Bina taşıyıcı sistemi ve dış doğa ile irtibatlı bütün metal aksamı galvaniz yapılarak paslanması geciktirilir. Prefabrik binanın ortalama ömrü 30-40 yıl arasındadır.

SORU5: Prefabrik konutlar sadece yazlık amaçlı mıdır? 

Prefabrik konutlar 4 mevsim kullanıma olanak sağlayacak bir yalıtım sistemi ile donatılmıştır. Her iklim şartlarına uygun ev üretilebilmektedir. Yapıların kurulacağı yerin iklim özellikleri dikkate alınarak üretim yapılmaktadır.

SORU6: En fazla kaç katlı yapılabilir? 

Tek katlı veya iki katlı olarak yapılabilmektedir.

SORU7: Betonarme bir binanın üzerine de yapılabilir mi? 

Sadece tek katlı betonarme binaların üzerine yapılabilmektedir. Alttaki binanın sağlam ve düz bir tavan zeminine sahip olması gerekmektedir.

SORU8: İstediğimiz plan ve dış görünüşte ev yaptırılabilir mi? 

Prefabrik yapı sistemine uygun olduğu sürece istediğin boyut ve planlarda yapılabilir.

SORU9: Prefabrik konut ortalama kaç gün içerisinde teslim edilir? 

Seçmiş olduğunuz evin metrekaresi ve fabrika yoğunluğuna bağlı olmakla beraber ortalama 100 m2 tek katlı bir konut 5-7 iş günü içerisinde teslim edilir. Ortalama 4-5 içerisinde de montajı tamamlanır.

SORU10: Prefabrik evlerin nakliyesini hangi araçlarla yapabilir? 

Prefabrik evlerin nakliyesi; kamyon, tır, gemi, tren veya kargo uçakları ile yapılmaktadır. Ortalama 7m ahşap kaslı bir kamyon 90m2 prefabrik evin malzemesi alır. Ortalama toplam ağırlık 7-9 ton arasında değişir.

SORU11: Prefabrik evler depreme dayanıklı mıdır? 

Prefabrik konutlar deprem konutları olarak ortaya çıktıkları unutulmamalıdır. Betonarme bir binaya göre çok daha hafif olması ve çelik vidalarla demonte parçaların birleştirilmesinden dolayı deprem anında esner fakat yıkılmaz.

SORU12: Prefabrik konutlar sökülüp tekrar farklı bir yere kurulabilir mi? 

Söküm ve tekrar montaj ücreti ödenmek koşuluyla istediğiniz zaman, konutlarımızı farklı bir yere tekrar montaj yapılabilir.

SORU13: Kullandığınız malzemelerin teknik özellikleri nelerdir? 

Web sitemizin Teknik özellikler kısmından görebilirsiniz.

SORU14: Ödeme şekliniz nedir? Taksit yapma imkânınız var mıdır? 

Sözleşme tarihi itibariyle sözleşme bedelinin %50’ı nakit, geri kalan %60’lık kısmı ise 30 ve 60 günlük 2 eşit taksitle çek veya senet şeklinde tahsil edilir. Daha uzun vadeler için iş ortağımız, Türkiye Finans Bankası’nın prefabrik konutlar için özel olarak sunmuş olduğu prefabrik konut kredisinden kullanabilirsiniz.

SORU: Yapılmış prefabrik evleri nerede görebiliriz? 
Kocaeli Gebze’deki fabrikamızda ürünlerimizi görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir