Prefabrik Evler Depreme dayanaklı mıdır?

Prefabrik evler depreme dayanıklı mıdır sorusu oldukça merak edilen bir sorudur.

Peki, prefabrik evler depreme dayanıklı mıdır? Prefabrik evler 7.9 şiddetin de depreme dayanıklı olarak üretilmektedir.

Betonarme yapılardan çok daha dayanıklıdır. Prefabrik evler sağlamlık ve yalıtım sistemi çok güzel bir şekilde donatılmıştır. Her durum göz önüne alınarak sağlamlığı en üst seviyede olacak şekilde düzenlenmiştir. Bu nedenle depreme dayanıklı evlerdir. Prefabrik evler sadece depreme dayanıklı değil aynı zaman da Türkiye’nin 1. 2. ve 3. iklim bölgeleri de göz önüne alınarak dört mevsim dayanıklı evler yapılmaktadır.  ideal prefabrik konutları da birinci dereceden deprem bölgesi olan yerlere göre yapılmaktadır. Bu nedenle de ideal prefabrik konutları depreme dayanıklı olarak üretilmektedir. Prefabrik evler depreme dayanıklı mı diye şüphesi olanların bilmesi gereken bir ayrıntı daha vardır. O da şudur ki, prefabrik evler zaten deprem konutları olarak çıkmışlardır. Prefabrik evlerin deprem konutları olarak çıkmış olmasının nedeni ise betonarme olan bir binaya bakışla çok daha hafiftir. Binanın çok daha hafif olmasından dolayı çelik vidalar ile parçalar birleştirilmektedir. Demonte parçalarının çelik vidalar ile birleştirilmesinden dolayı herhangi bir deprem anında konutlar da esneme meydana gelmektedir. Bu esneme sayesinde evler esner ancak herhangi bir yıkılma olmaz. Bu nedenle de prefabrik evlerin ilk çıkışı ve ilk olarak kendini tanıtışı deprem konutu olarak olmuştur. Çıktığı gibi de gerçekten depreme dayanıklılığı nedeni ile prefabrik evler deprem ev yani depreme son derece dayanıklı evlerdir. Aynı zaman da prefabrik evler çelik iskelet üzerine monte edilmektedir. Prefabrik evler diğer evlere göre depreme çok daha dayanıklı evlerdir. Bir kuşkunuzun olmasına gerek yok. Çünkü prefabrik evler esneme yapmaktadır. Bu yapmış oldukları esneme ile de evler herhangi bir yıkılma yapmamaktadır. Prefabrik evler depreme bu esneme sayesinde çok daha dayanıklı evler olmaktadır.

Prefabrik evler depreme dayanıklı mıdır sorusunun cevabını çok açık ve net bir şekilde ifade edilebilmektedir. Hiçbir korkunuz ya da kuşkunuz olmasın. Çünkü prefabrik evler depreme son derece dayanıklı evlerdir.

İdeal ev fiyatları , Anadolu ve avrupanın en hızlı büyüyen prefabrik ev üreticisi olmak ile beraber uygun prefabrik ev fiyatları ile sizlere hizmet vermektedir.

Tüm detaylar için Bize Buradan Ulaşabilirsiniz ; 0 (216) 421 35 10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir