Prefabrik Evler Hangi Amaçlarla Kullanılabilir?

Karabük Dubleks Prefabrik Ev

Prefabrik Evler Hangi Amaçlarla Kullanılabilir?

Prefabrik evler son yıllarda oldukça sık rastladığımız, estetik görüntüsüyle insana bende istiyorum dedirten özelliği ile herkesin dikkatini çekmektedir. Bu özelliğinin yanında bir de prefabrik evlerin betonarme evlere oranla daha kısa sürede üretilebiliyor olasıda müşterisini ayrıca cezbeden özelliklerinden bir tanesidir. Prefabrik evleri bizler aslında deprem kuşağı bölgesinde bulunan illerimizdeki örneklerden ve o zamanlardaki ihtiyaçlardan kaynaklanan zaruriyete bağlı olarak tanıdık. Kısacası bizler özellikle büyük kayıplar yaşamış olan İzmit ve Adapazarı depremlerinden sonra prefabrik evleri görmeye başladık.

Prefabrik evler afet durumlarında insanların konaklayabileceği hızlı ve pratik çözümler olarak karşımıza çıkmıştı o yıllarda. Şimdi ise prefabrik evlerin dışında prefabrik villa, prefabrik ofis, prefabrik sosyal konut, prefabrik sosyal tesis, prefabrik şantiye, prefabrik yemekhane, prefabrik yatakhane, prefabrik fabrika ve prefabrik hangar gibi birçok çeşitlerde oldukça sık olarak görmekteyiz.

Prefabrik evler hızlı ve pratik olan üretim teknolojisi sayesinde yaşam alanlarımızın oluşturulmasını sağlayan yapılardır. Prefabrik evlerin yapım aşamasında evin yapılacağı saha ve fabrikasal çalışmalar gibi aşamalar bulunmaktadır. Prefabrik evlerin yapım aşamasında bulunan fabrika aşamasında aslında tıpkı evlerimizdeki modüler mobilyalarımızın her bir parçasında olduğu gibi mühendisler tarafından tasarlanan evlerin parçaları modüler olarak üretilmektedir. Bu noktada fabrika düzeyindeki çalışmanın ardından parçalar evin kurulacağı sahaya taşınır. Bir hafta gibi kısa bir süre içerisinde kurularak prefabrik ev üretilir. Bu açıdan bakıldığında çok fazla zaman almayan, barınma ihtiyacına betonarme evden daha hızlı bir şekilde cevap veren prefabrik evlerin kullanılma amacı bulunmaktadır.

Prefabrik evlerin üretiminde kullanılan malzemelerin sağlamlığı ve betonarme evler kadar ağır bir beton yığınına sahip olmayışı nedeniyle deprem gibi afet durumlarında kişilerin can ve mal güvenliği açısından tercih ettikleri ev sistemleridir. Özellikle de deprem bölgelerimizde bulunan tüketicilerin prefabrik evleri kullanma amaçlarından bir tanesi de zaten budur. Prefabrik evlerin üretiminde kullanılan malzemelerin yanmaz nitelikte olması da yine prefabrik evlerin hangi amaçlarla kullanıldığının yanıtıdır. Çünkü kullanılan malzemeler yangın tehlikesine karşı güvenlidir. Bir diğer hususta prefabrik evlerin ekonomik olmasıdır.

Bize Buradan Ulaşabilirsiniz ; 0 (553) 905 35 10

Prefabrik Evler Hangi Amaçlarla Kullanılabilir?” yazısında 2 düşünce

  • yonetici diyor ki:

   Merhabalar, 2.80 Tavan Yüksekliği olan Ahşap Desenli 150 m2, 4+1 Standart Ev Fiyatı 448.900 TL dir.
   Kocaeli gebzedeyiz, Türkiyenin her yerine yapıyoruz, Anahtar teslim yapmıyoruz Kapı + Çatı + Pencere + iç boya + dış boya + elektrik su tesisatı ve montaj bize aittir.
   Beton + Parke + Fayans + Mutfak dolabı nakliye size aittir.
   Ürün detaylarına https://prefabrikevim.com/urun/150-m2-kampanyali-dubleks-prefabrik-ev/ adresinden
   ya da bizlere 0553 905 35 10 ‘dan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir