Prefabrik Evler Sökülerek Başka Bir Yere Taşınabilir Mi?

Prefabrik Evler Sökülerek Başka Bir Yere Taşınabilir Mi?

Aslında parçadan bütüne oluşturma esasına dayanan prefabrik evlerin yaşam süreci fabrika gibi tesislerde başlamaktadır. Prefabrik evler bir diğer ifadeyle modüler evlerdir. Modülerdeki kasıt her bir parçansın ayrı ayrı üretiminin fabrika gibi büyük tesislerde kalite kontrol eşliğinde üretilmesi anlamına gelmektedir. Üretilen her bir paranın niteliğini müşteri istekleri doğrultusunda mühendisler projelerle belirlemektedir.

Fabrikalardaki üretimin tamamlanmasının ardından parçalardan bütün oluşturma aşamasına sıra gelmektedir. Ve en son prefabrik evin kurulacağı alandaki betonarme işlemlerinden sonra teknik personel aracılığıyla hızlı bir şekilde kurulumu tamamlanmaktadır. Prefabrik evler parçaların birleştirilmesi esasına dayanıyor ise dilenirse prefabrik evler sökülerek başka bir yere taşınabilir bir özelliğe sahip midir?

Prefabrik evler sökülerek başka bir yere taşınabilmektedir. Prefabrik evler nasıl parçalar birbirleri ile birleştirilerek tamamen üretimi sağlanıyorsa aynı şekilde parçalar birbirinden ayrılarak da başka bir yere taşınabilmektedir. Bu noktada bazı parçalar sökülme aşamasında kullanılamaz hale gelebilmekte olup, her ne olursa olsun parçaların tedarik edilebilme şansı da bulunmaktadır. Ortalama olarak bakımları düzenli olarak yapımlı bir prefabrik evin başka bir yere taşınması ortalama olarak yüzde onlara varan bir parça kaybına neden olabilmektedir.

Prefabrik evler her ne kadar bulunduğu yerden başka bir yere taşınma özelliğine sahip olsa bile, sık olarak yer değişikliğinin yapılması ilk kurulduğu kalite ile aynı nitelikte olmayabilir. Ancak bu sağlanamaz anlamına da gelmemelidir. Prefabrik evin başka bir yere sökülerek taşınmasını sağlamak amacıyla evin söküm ve tekrardan montaj işlemlerinin yapılması için prefabrik sektörüne hizmet vermekte olan firmalarla iletişime geçilmelidir. Prefabrik evin sökülerek başka bir yere taşınması amacıyla gelen satış sonrası hizmetlerde tekrar montaj işlemi verilmekte olup, bu hususa dikkat edilmesi gereklidir. Prefabrik evlerin tekrar montaj işlemi için ücret talep edilmektedir.

Kısacası prefabrik evin sökülerek başka bir yere taşınması için uzman kişilerden yardım talep edilmeli, bilinçsizce kurulmaya çalışılmamalıdır. Prefabrik evlerin sökülerek başka bir yere taşınabiliyor bir niteliğe sahip olması ile müşteriler tarafından tercih sebebi olduğu da düşünülmektedir.
Bize Buradan Ulaşabilirsiniz ; 0 (553) 905 35 10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir