Prefabrik Evler İçin Nasıl Bir Zemin Gerekir?

Prefabrik Evler İçin Nasıl Bir Zemin Gerekir?

Prefabrik evlerin yapısal olarak parçalarının fabrikalarda özel makineler vasıtasıyla üretiminin yapıldığını artık herkes bilmektedir. Bunun yanında her ne kadar modüler parçaların üretimi fabrikalarda üretiliyor olsa da prefabrik evlerin fabrikalarda üretiminin ardından inşaatının gerçekleştirileceği arsa üzerinde de düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. Bu açıdan değerlendirildiğinde prefabrik evlerde normal betonarme evlerde olduğu gibi belirli bir temel üzerine kurulması gereken evlerdir. Bu nedenle de prefabrik evlerde zemin betonunun dökülmesi gereklidir. İdeal prefabrik olarak prefabrik evlerin üretiminde gerekli olan tüm alt yapıya sahibiz.

Peki, prefabrik evler için nasıl bir zemin gerekir?

Prefabrik evlerde nasıl bir zemin gerektiği konusunda öncelikle prefabrik evin üstüne kurulacağı beton ölçülerinin belirlenmesi gerekmektedir. Bu noktada prefabrik evlerde atılacak olan beton ölçülerinin ebatları müşterinin istediği evin metrekare hesabına bağlı olarak değişmekte olup, prefabrik evin her bir cephesinde en az 30’ar santim fazla olacak şekilde ve 25 ile 30 santim yüksekliği arasında beton dökülmesi gerekmektedir. Beton dökülmesinde terazili beton dökülmesi gerekmekte olup, temel şartlarına da uyulması gerekmektedir. Normalde dökülmesi gereken betona ait metrekare değerleri müşteri sözleşmelerinin yapılması sırasında müşteriye verilmekte olup, beton dökülme işlemi prefabrik ev fiyatlarının dışında hesaplanmaktadır. İdeal prefabrik müşteri talebi karşılığında, prefabrik evler için nasıl zemin gerektiğini planlayan ve subasman ve temel beton işlemlerini yapabilen bir firmadır.

Prefabrik evlerde bilindiği üzere maliyet fiyatlarının ve evin satış bedelinin belirlenmesinde müşterinin sorumluluğunda olan işler hesaplanmamaktadır. Bu nedenle de prefabrik evler için nasıl bir zemin gerektiği konusunda firma olarak ideal prefabrik, müşterilerine gereken bilileri vermekte olup, müşterilerimiz diledikleri takdirde bu işleri dışarıdan başka bir firma ile de anlaşıp yapabilmektedir. Ancak müşterilerimizin, prefabrik evin kurulumu öncesinde beton dökme işlemlerini yaptırmış ve dökülen betonunda kurumuş halde olması gerekmektedir. Prefabrik evlerde inşa süresini etkileyen unsurlardan birinin beton dökme işlemi olduğu bu noktada unutulmamalıdır. Özetlenecek olursa prefabrik evlerde gereken zeminin niceliği müşterinin istediği evin metrekaresine göre değişen değerlerdedir ve müşteri sorumluluğundadır.
Bize Buradan Ulaşabilirsiniz ; 0 (553) 905 35 10

Prefabrik Evler İçin Nasıl Bir Zemin Gerekir?” yazısında 8 düşünce

 1. Murat diyor ki:

  Çelik direkler veya betonarme direkler üzerine prefabrik yapı yapılabilir mi?
  Ya da, yerden 2 mt yükseğe bir prefabrik yapmanın kanuni ylou nedir?

  • yonetici diyor ki:

   Merhabalar Tabi yapılır,
   Prefabrik ev için 16 mm alt zemine betopan koyarsınız..
   İsterseniz detaylar için 0553 905 35 10 ‘dan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir