Prefabrik Evler İçin Ruhsat İşlemleri Nelerdir?

Prefabrik Evler İçin Ruhsat İşlemleri nelerdir sorusunu bu yazımızda cevaplayacağız,
Prefabrik evleri satın almak isteyen müşterilerimize beraberinde birçok güzel özelliklerde getiriyoruz. Bir çok çeşit fiyatı olan prefabrik ev, kişinin istemiş olduğu aradığı tüm özelliklere göre seçenekler sunabiliyoruz. Peki, prefabrik evler için ruhsat işlemleri nasıl yapılıyor?

Prefabrik Evler ;

Prefabrik kelimesinin anlamı fabrikada malzemeleri önceden hazırlanıp, birleştirilerek oluşturmaya deniyor. Dilimize İngilizceden geçen, aslı “pre (ÖN)” “fabricate(Fabrika)’ olan, anlamı da malzemeleri önceden hazırlamak’ olarak biliniyor.

“Hatta amerika ve gelişmiş ülkelerde artık evler prefabriktir.”
Prefabrik evler , malzemelerin montaj edileceği yerleri belirleyip, malzemeleri de fabrika da hazırlandıktan sonra planlandığı gibi birleştirilerek monte edilmesi ile oluşuyor.

Prefabrik Evler İçin Ruhsat İşlemleri Adım adım şöyle olmaktadır ; 
– Arsanın imar durumunu belediyeden yada köy ise il özel idaresinden öğrenmek.
– Firmamıza gelip istemiş olduğunuz, prefabrik evi seçmek.
– Seçtiğiniz prefabrik projesiyle mimarlık ofisine gidip ruhsat dosyasını hazırlatmak.
– Ruhsat dosyasıyla beraber, belediye’ye yada il özel idaresine başvurmak.

“Prefabrik evin ruhsat aşamaları aslında, normal betonarme evlere benziyor. Her bölgede farklı belediye uygulamaları olmaktadır, bunlarla ilgili gereken evrakları öncelikle yaptıracak olan kişinin, ilgili belediyeye danışması gerekir. Daha sonra alacağı firmadan, mevcut projeleri alıp, prefabrik evin ruhsat işlemlerine başlanıyor. Ve basit bir temel betonu (su basmanı ; ortalama 50 cm yerden yükseklik olarak) dökerek, ruhsat işlemlerini de tamamlayarak prefabrik evin montajını hazır hale getiriyoruz.

Tüm detaylar için Bize Buradan Ulaşabilirsiniz ; 0 (216) 421 35 10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir