Prefabrik Evlerde Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Birçok insanın gördüğünde hayranlık ile baktığı prefabrik evler son derece kullanışlı ve uzun ömürlüdür. Bu noktada bir prefabrik evi alıp alana oturtana kadar birçok ayrıntı karşımıza çıkar. Bu ayrıntılar son derece basit olsa da çoğu insan bu ayrıntıları tam olarak bilmediği için uygun fiyata prefabrik evler almaktan kaçınmakta ve bütçesini zora sokmaktadır. Bu yazımızda sizlere prefabrik evlerde bilinmesi gerekenler nelerdir bundan bahsedeceğiz. Tüm ayrıntıları ile bir prefabrik ev için gerekenleri, yapılması gereken işlemleri ve evin tüm ayrıntılarını vereceğiz. Ayrıntılı bilgiden sonra aydınlanabilir sizde uygun fiyatlara lüks taşınabilir prefabrik evinizi dilediğiniz yere kurabilirsiniz.

Prefabrik evlerde ilk dikkat edilecek husus evin inşa edileceği alandır. Bu noktada her türlü arazi ve tarlaya prefabrik ev oturtulamaz. Prefabrik evler imarlı arsalara yapılabilir. Bu nokta son derece önemlidir. Bununla birlikte prefabrik evde bilinmesi gereken diğer husus kalitedir. Ev içinde ki malzemelerin kaliteli malzemeler olması önemli bir detaydır. Bunun yanı sıra yalıtım ve iskelet prefabrik ev için önemli bir detaydır. Bunun yanı sıra diğer önemli bir nokta ise evin çatısıdır. Çatının su sızdırmaması ve rutubet yapmaması için doğru ve kaliteli malzemeden üretilmiş olması gerekir. Ayrıca prefabrik evlerde diğer bir ayrıntı ile duvarlardır. Duvar kalınlığı bu evler için büyük önem taşır. Bir kutunun içinde yaşamaktan ziyade bir evin rahatlığını tatmak istiyor iseniz duvar kalınlığı bu noktada önemli bir detaydır. Bunun yanı sıra alan ve prefabrik evin kalitesi kontrol edildikten sonra işe başlama sırasında muhakkak yasal izinler alınmalıdır. Belediyeden alınmayan izinler yapım aşamasında bir takım pürüzler çıkmasına sebep olabilir. Beklemediğiniz bir durdurma kararı yahut bir ceza durumu ile karşı karşıya kalmak canınızı sıkabilir.

Prefabrik evlerde bilinmesi gereken ve son derece önemli olan son detay ise ekstra masraflardır. Bütçenizin önceden ayarlayarak hareket etmeniz doğru olacaktır. Şöyle ki evin taşınması, nakliye masrafı gibi tutarlar prefabrik evlerde sonradan çıkabilen masraflardır. Bunun dışında tesisatçı, müteahhit gibi masraflar olmaz.

Tüm detaylar için Bize Buradan Ulaşabilirsiniz ; 0 (216) 421 35 10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir