Prefabrik Evlerde Isı Ve Ses Yalıtımı Nasıldır?

Prefabrik Evlerde Isı Ve Ses Yalıtımı Nasıldır?

Prefabrik evler betonarme evler gibi beton yığınından ibaret olmayıp, ses ve ısı yalıtımı konusunda tereddütler yaşanan yapılardır. Prefabrik evlerin ısı ve ses yalıtımı nasıldır? Prefabrik evler aslında betonarme evlerden daha yüksek kalitede ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır. Firmamız ideal prefabrik ses ve ısı yalıtımı hususuna önem veren, konforu etkileyebilecek olan tüm kötü etkenleri ortadan kaldırıcı önlemleri alan profesyonel bir firmadır. İdeal prefabrik ısı ve ses yalıtımı standartlarına uygun olan planlamalar yaparak üretimlerini gerçekleştirmekte olan, uzman kadrosu ile müşterisine hizmet veren bir firmadır.

Prefabrik evlerde teknik özellikler bakımından bilindiği gibi dış duvar kalınlığı konusunda firmamız ideal prefabrik, 10 cm duvar kalınlığı kriterine dikkat etmektedir. Firmamızın panel sistemleri arasında kullanmış olduğu straforlar ses ve ısı yalıtımının korunmasında önem arz etmektedir. Duvar panelleri arasındaki yoğunluğu 16 dansti olan straforların kullanılması ses ve ısı yalıtımını betonarme evden daha iyi koruma özelliğini sağlamaktadır.

Prefabrik evlerde ısı ve ses yalıtımını sağlayan unsur sadece duvar panellerinden ibaret değildir. Prefabrik evlerde ısı ve ses yalıtımını sağlayan diğer bir unsur çatı izolasyonunun sağlanmasıdır. İdeal prefabrik çatı izolasyonunda taş yünü ve cam yünü malzeme kullanarak üretimlerini planlamış olduğundan ötürü ideal prefabrik evlerinde böyle sorunlara pek rastlanmamaktadır. İdeal prefabrik evleri ses ve ısı yalıtımı konusunda yüksek kalite gösteren yapılardır.

Normalde ses yatlımı prefabrik evlerin üretilmekte olduğu bütün illerde söz konusu iken, ısı yalıtımı konusunda ideal prefabrik bölgelere ve illere göre ekstra önlemler almaktadır. Çünkü ülkemizdeki bölgeler arasında iklimsel farklılıklar bulunmakta olup, iklim şartlarının zorluk derecesi bölgeler arasında değişmektedir. İdeal prefabrik, ısı yalıtımı konusundan bir prefabrik evde içerideki ısının kaybının önlenmesi ve içeriye dışarıdan girebilecek havanın engellenmesi esasına dayanan bir çalışma yapılmaktadır.

İdeal prefabrik satış sonrası hizmetlerini planlayarak yola çıkan ve satış sonrasında müşterisinden gelebilecek sıkıntılara önceden önlemler alan bir firmadır. Bu nedenle de ideal prefabrik evlerinde ısı ve ses yalıtımı konusunda müşterileri sıkıntı yaşamamaktadır.
Bize Buradan Ulaşabilirsiniz ; 0 (553) 905 35 10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir