Prefabrik Evlerde Konut Kredisi Nasıl Alınır ?

Prefabrik Evlerde Konut Kredisi Nasıl Alınır ?

Bu yazımızda geçenlerde açıklanan orta gelirliye konut kredisi kampanyası ile nasıl konut kredisi alınabileceği konusunda bilgilendirme sağlayacağız. Prefabrik yapılar taşınabilir yapılar olduğu için betonarme yapılar kadar konut kredisi imkanı sağlamayabiliyordu fakat Hazine ve Maliye Bakanımız Nureddin Nebadi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Orta Gelirliye Konut Kampanyası ile ilgili detayları ve şartladı açıkladı. 16 Ocak’ta devlet tarafından kurulacak web sitesi ile birlikte Orta Gelirli Konut Kredisi ilgili tüm detayları öğreniyor olacağız.

18 yaş üstündeki her vatandaşın başvurabileceği prefabrik evler için konut kredisi nasıl alınır ?

Hazine ve Maliye Bakanımız Nureddin Nebadi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un paylaştığı detaylarda tüm inşaat ve gayrimenkul firmalarının kampanyaya dâhil olabileceği belirtildi. Bu sayede prefabrik ev sahibi olmak isteyen kişiler de bu krediden yararlanıyor olacak.

Değerli müşterilerimiz ve takipçilerimiz için hazırladığımız ORTA GELİRLİ KONUT KREDİSİ ŞARTLARI için linke tıklayabilirsiniz. 15 madde de Orta Gelirli Konut Kredisi ile ilgili tüm detaylar paylaşılmıştı. Eğer ki kriterler sizin için uygunsa bununla ilgili 16 Ocak’ta açılacak web sitesinden başvuru detaylarını öğrenebilirsiniz.

Hiç imkanı olmayan müşterilerimiz için de hazırladığımız PREFABRİK EVLERDE DEVLET TEŞVİĞİ yazıya da bu linkten ulaşabiirsiniz. Prefabrik evlerde devlet teşviği nasıl olur, prefabrik evlerde devlet teşviği başvuru nasıl yapılır gibi tüm cevapları da burdan inceleyebilirsiniz.

Peki neden prefabrik ev tercih edilmeli ?

 1. İnşaat süresi, hem kısadır hem de iklim ve mevsime bağlı değildir.
 2. Tüm maliyetler sözleşme anında belirlenerek sabitlenir.
 3. Kaliteli malzemeler kullanılmış ısı yalıtımı sayesinde enerji tasarrufu sağlar.
 4. Kurulduktan sonra sökülüp dilediğiniz yere taşınabilir.
 5. Beton zemini dışında betona ihtiyaç duymaz. Her iklim koşulunda, güvenle kullanılır.
 6. Daha az ve kontrol edilebilir sevkiyatlar nedeniyle nakliye giderleri düşük ve hızlıdır.
 7. Evin kısa sürede teslimi sayesinde satış ve kira getirisi olarak avantaj sağlar.
 8. Pratik hazır yapılarda & prefabrik evlerde toplam bina ağırlığının betonarmeye göre çok daha az olması nedeniyle temel maliyeti azdır.
 9. Bakım ihtiyacı yok denilecek kadar az olmakla birlikte, yenileme ve değişiklik ihtiyaçlarına sınırsız çözümler sunabilmesi, tüm tadilat ve yenilemelerin düşük maliyetli ve kolay oluşu bina değerini ömür boyu yüksek tutar.
 10. Modüler olarak üretildiği için malzemenin fire ve zayiatı yok denecek kadar az olur. Sürdürülebilirliği hedefliyor ve bu şekilde yaşamak istiyorsanız prefabrik evler size en uygun seçenek olabilir.
 11. Tüm projelerin yalıtım özellikleri, bölgesel ve iklimsel verilere göre tasarlandığından binaya yapılan ilk harcama kısa sürede kendini amorti edebilir.

Tüm detaylar için Bize Buradan Ulaşabilirsiniz ; 0 (216) 421 35 10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir