Prefabrik Evlerin Üretim Ve Montaj Süresi Ne Kadardır?

Prefabrik Evlerin Üretim Ve Montaj Süresi Ne Kadardır?

Prefabrik evler kısa sürede imal edilebilen modüler parçaların birbirleriyle birleştirilmesi esasına dayanan kısa sürede üretilebilmesine rağmen, betonarme evden daha dayanıklı örneklerinin olması nedeniyle son zamanlarda rövanşta olan konutlardandır. İdeal prefabrik müşterisini memnuniyetini kendisine vizyon edinmiş her üretimi bir sonraki müşteri memnuniyeti olarak gören bir firmadır. Bu nedenle prefabrik evlerinin üretimi konusunda zaman etkeninde ekonomiklik, maddi boyutta müşterisinin haklarını gözeten, kalitede emsallerinden farklı örnekler ortaya koyan 18 yılı aşkın süredir üretimler yaparak ithalat-ihracat yapan bir firmadır. İdeal prefabrik, prefabrik evlerin üretim ve montaj suresi ne kadardır?

Prefabrik evler normalde kısa sürede üretilebilen evlerken, bazı faktörlerden dolayı evlerin üretim ve montaj süreleri uzayabilmektedir.
Örneğin ; 
78 m² 2+1 bir prefabrik sipariş ettiniz fabrikamızda yoğunluğa göre siparişten sonra 1-2 hafta içerisinde hazırlanır 4-5 gün içerisinde montajı yapılabilmektedir. Bu açıdan değerlendirildiğinde prefabrik evlerin betonarme evlere göre çok daha kısa sürede imal edilebilmesi aslında bir üstünlüktür.

Prefabrik evlerin üretim ve montaj süresinin ne kadar olduğunu belirleyen etkenlerden bir tanesi yasal izinlerin ve gerekli belgelerin temsil edilme sürecinde harcanan zaman, prefabrik evin betonunun dökülmesi için gecen süre, prefabrik evin yapılacağı yer, prefabrik evde kullanılan malzemelerin kalitesi ve yine malzemeleri işleyen ustanın kalitesi, evin büyüklüğü, kullanılacak ekipman ve prefabrik evin kat sayısı gibi durumlar bulunmaktadır.

Firmamız, prefabrik evlerinin üretim ve montaj süresini en aza indirmeye çalışırken kalitesinden ödün vermez. Standart değerlerde prefabrik ev düşünülecek olursa, 80- 90metre karelik bir evin üretim ve montaj süresini kısa sürede tamamlamaktadır. Bu noktada prefabrik evlerin temelinin atılması için 3-4 gün gibi bir süre harcanmaktadır. Modüler parçaların üretiminde tesislerinde kısa süre içerisinde üretebilmeyi amaç edinerek ortalama olarak bir hafta içerisinde tamamlamakta olup, evin çelik iskeletini kısa sürede tamamlayıp, duvarlarının monte edilmesini sağlamaktadır. Montaj suresinden hava koşullarına bağlı olarak tek katlı binalarda 5-10 günde, çift katlılarda 15-20 günde kurulum gerçekleştirebilmekte olup, on gün gibi bir süre içerisinde boya işlemlerini tamamlayarak teslimini yapmaktadır.

Bize Buradan Ulaşabilirsiniz ; 0 (553) 905 35 10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir