Prefabrik Evlerin Ömrü Ne Kadardır?

Balıkesir Edremit Prefabrik EV 2

Prefabrik Evlerin Ömrü Ne Kadardır?

Prefabrik evler bilindiği gibi betonarme bir evin yapım süresinden daha kısa sürede fabrika tesislerinde parçalarının üretilerek kurulması esasına dayanan, betonarme bir ev kadar sağlam, dayanıklı ve hatta daha güvenli olan modern tarzda yeni evlerin üretilme şeklidir. Prefabrik evlerin beton olmayışı müşterilerin kafasında sağlamlık veya dayanıklılık bakımından kimi zaman soru işaretlerine neden olmaktadır. Oysaki prefabrik evlerde kullanılan malzemenin kalitesi, prefabrik evin üretimini yapan firmanın sektördeki profili, firmanın teknik personelinin yeteneği, alt yapısal olanaklar gibi birçok etmen prefabrik evlerin ömrünü etkilemektedir. Yani kısacası profesyonelce yapılan hizmetin sonucunda kullanılan malzemenin kalitesi eşliğinde prefabrik evlerin dayanıklılık süresi ve kullanışlılığı artmaktadır. Saymış olduğum nedenlerden ötürü

Prefabrik evlerin ömrü ne kadardır? Sorusuna verilecek yanıt üretimi yapan firmaya göre değişkenlik göstermektedir.

Ortalama olarak prefabrik evlerin ömrü ne kadar olabilir? Prefabrik evlerin ömrü üretimi yapan firmanın kullandığı malzeme ve işçiliği göz önüne alınırsa standart bir ömürden bahsetmek mümkün olmamaktadır. Kısacası firmanın kullandığı kaliteli malzemeye paralel olarak prefabrik evlerin ömürleri uzamakta ya da kısalmaktadır. Firma olarak ideal prefabrik müşterisine prefabrik evlerin ömrünün ne kadar olduğu ile ilgili bilgi vermekte kendisini sorumlu tutmaktadır. Firma olarak ideal prefabrik evleri uzun ömürlü yapı sınıfında bulunup, ortalama olarak 50 yıl güvenle kullanılabilecek kalitede üretilen evlerdir.

İdeal prefabrik, prefabrik evlerinin üretiminde müşterisinin memnuniyetini ön planda tutarak profesyonel işçilik beraberinde ortaya çıkardığı evlerinin anahtar teslimin yaparken müşterisinin yüzünü güldürmeyi amaç edinir. Sadece satış sürecini değil satış sonrası müşteri desteğini de hesaba katarak planlamalar yapmaktadır. Bu süreçte firma olarak sorumluluklarını bilir ve müşterisini de sorumlulukları konusunda bilgilendirir. Bu açıdan bakıldığında evlerin ömrü garantisinin oluşmasında müşterisine de kullanım sorumlulukları vermektedir. Prefabrik evlerin normal olarak betonarme bir ev kadar ömrünü uzun tutabilmesi için müşterisine sorumluluklar yükler. Rutinde normal bir betonarme evin kullanımı konusunda yapılması gereken tüm yapısal bakımlardan müşterisini sorumlu tutar. Bu noktada düzenli bakımların yapılması prefabrik evlerin ömrünü uzatmakta ya da kısaltmaktadır.

Bize Buradan Ulaşabilirsiniz ; 0 (553) 905 35 10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir