Prefabrik Sosyal Tesis Fiyat ve Modelleri

Son zamanlarda çeşitli afetlerin çok sık olması sebebiyle daha kısa sürede yapılabilen evler, sosyal tesisler veya hastaneler prefabrik yapı şeklinde yapılmaya başlandı. Prefabrik yapılar sayesinde hem zamandan tasarruf hem mağdurları biran önce güvenli bir yere yerleştirme ihtiyacını karşılamış olundu. Şimdilerde de daha çok kullanılmakla birlikte artık firmalar yapı sektörüne yatırım yapmaya başlamıştır. Yatırımların çoğunu Prefabrik sosyal tesisleri de içine almaktadır. Sosyal tesisler arasında en çok yapılan prefabrik yapılar kurumlar, spor tesisleri, sağlık ocakları, müzeler, kütüphaneler ve aşevleri olmaktadır. Prefabrik şeklinde yapılmalarının sebepleri arasında hem ekonomik olması hem de arazi ile ilgili bir problem olduğunda veya çeşitli sebeplerden ötürü yer değişikliği olmasını gerektiren durumlarda sökülüp istenilen yere monte edilebilmesidir.

Kullanışlılık özellikleri de prefabrik yapıların tercih edilmesini sağlamaktadır. Diğer yandan depreme dayanıklı malzemelerden üretilmeleri prefabrik yapıları vazgeçilmez kılan en önemli durumdur. Bir spor tesisi veya bir kütüphane yapmak normal şartlarda çok masraflı olacaktır. Bunun için çok fazla ödenek ayrılmalıdır.  Ancak aynı spor tesisini veya kütüphaneyi prefabrik sosyal tesisleri şeklinde yapıldığında hem ekonomik olarak çok masraflı olmaz hem de dayanıklı olur. Sosyal tesisler tüm halkın kullanımı için yapılan tesisler olmasından ötürü ne kadar kısa sürede onların hizmetine açılırsa o kadar halk memnun olur. Ayrıca tesisin yapımına çok fazla masraf yapılmadığı zaman geriye kalan ödenekle halkın diğer ihtiyaçları karşılanır ve bu şekilde halka hizmet etmek daha kolay hale gelecektir.

Sosyal tesislerden biri olan sağlık ocakları da halkın sağlığını korumak adına her mahallede faaliyet göstermektedir. Acil durumlarda sağlık ocaklarının prefabrik sosyal tesisleri gibi kısa sürede kurulması sağlık ocağında çalışan doktor ve hemşirelerin işini kolaylaştıracağı gibi halkın sağlığına kavuşması veya tedavi edilmesini kolaylaştıracaktır. Müzeler de halkın genel kültürünü geliştirmek ve yeni bilgiler edinmelerine olanak sağlayan sosyal kurumlardan biridir. Genelde müzeler eski zamanlardan kalma eşyaların sergilendiği, resim sergilerinin yapıldığı veya yörelere ait kültürel değerlerin halkın ziyaretine açıldığı mekânlar olduğu için farklı mevkilere de kurulabilmesi için prefabrik şeklinde yapılması gerekir. Bu şekilde ekstra tüm masraflar olmayacağı için aynı binayı söküp başka yere götürebilirsiniz.

Prefabrik Sosyal Tesis Fiyat ve Modelleri için, Bize Bu numaradan Hemen Ulaşabilirsiniz ; 0 (553) 905 35 10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir