Prefabrik Villa Ne Demek? Prefabrik Villa Yapılar Hakkında Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

Prefabrik Villa yapılar çoğunlukla insanların şehirlerden kaçıp, ailesi ile baş başa bir yaşam sürmek isteyenlerin tercih ettiği yapılardır. Eşsiz mimari özellikleri, estetik duruşu, şehrin yakınında olsa bile şehre uzakmış hissi vermesi ile bir çok insanın yaşamını sürdürmek istediği yapılar; prefabrik villa yapılardır. Prefabrik Villa; geniş bir arazi üzerine inşa edilmiş ve özellikle şehirden, insanlardan izole edilmiş bir yapıdır. Her prefabrik villa doğaya yakın ve modern, lüks bir tasarıma sahip bir ölçeğe sahip olmalıdır.

Peki Eksiksiz Bir Prefabrik Villada Neler Olmalıdır?

Bir villanın eksiksiz olarak sayılması için öncelikle şunlara sahip olması gerekmektedir; geniş bir alanda oturma odası, bir çok yatak odası, geniş ve düzenli bir bahçesi ve özel bir havuzu olmalıdır. Ek olarak bir villa çevredeki alandan tamamen ayrı olarak inşa edilmesi gerekir. Bir prefabrik villanın, villa özelliğini taşımasının en genel nedeni budur. Geniş alan, doğa ile iç içe bir tasarım, çok sayıda yatak odası… Yani genel olarak prefabrik villa; içerisinde yaşadığı kişinin rahatlaması, kafasını dinleyebileceği mükemmel bir yaşam alanı olmalıdır.

Prefabrik Villa Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde mimarinin de gelişmesi ile birlikte bir çok villa çeşidi bulunmaktadır. Her ailenin kriterlerine hitap eden bina yapısı farklı olacağından ötürü çeşitler günden güne artmaktadır.

  • A, B ve C Tipi Prefabrik Villalar: A tipi villalar genellikle kalabalık aileler tarafından tercih edilmektedir. Genellikle üç veya dört katlı olarak inşa edilmektedir. B tipi villalar ise A tipi villalara oranla daha küçüktür. Orta büyüklükteki aileler bu villalarda rahatça hayatlarını sürdürebilir. C tipi villalara bakacak olursak A ve B tipi villalara oranla daha minimal olarak tasarlanmışlardır. Küçük olmasından ziyade ihtiyaç ve beklentilere tam olarak hizmet verebilmektedir.
  • İkiz Prefabrik Villalar: İkiz villalar, adından da anlaşılacağı gibi birbirine bitişik olarak tasarlanmış villa tipidir. Bu ikiz villalar genellikle kalabalık aileler için en tercih edilen tiptir.
  • Dubleks Prefabrik Villalar : Dublex tipi villalar küçük ailelerin en çok tercih ettiği villa tiplerinden biridir. Şehrin gürültüsünden uzakta ve doğa ile iç içe olarak tasarlanmış iki katlı villalardır.

Prefabrik Villa Fiyatları ve modelleri içinde prefabrikevim.com ‘a bakabilirsiniz.

Tüm detaylar içinde 0553 905 35 10 ‘dan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir