Tiny House Fiyatları ve Modelleri

Tiny House dediğimiz mobil evler günümüzde ruhsat probleminden dolayı çokça tercih edilen modüler ve taşınabilir yapılardır. Özellikle Amerika ve Avrupa gibi gelişmiş ülkelerde çok popüler bir haldedir, bizde sizlerle bu evlerin modellerini paylaşmak istedik.

İçindekiler

TİNY HOUSE FİYATLARI VE MODELLERİ

Genci yaşlısı demeden her yaştan insanın hayalidir yeşiller içinde doğanın tam ortasında minicikte olsa bir ev hayali. Düşünsenize küçük ve tamamen size ait bir ev, üstelik nereye isterseniz oraya götürebilir konforunuzdan ödün vermeden doğanın içinde yaşayabilirsiniz. Düşüncesi bile insanın içine huzur veriyor. Peki ya size bu hayaliniz gerçek olabilir deseler, hayallerinizin evi işte tam orada tiny house adıyla sizi bekliyor deseler. Yurt dışı ülkelerinde oldukça yaygın olan tiny houselar son yıllarda ülkemizde de oldukça ilgi görmektedir. Şimdi gelin birlikte bakalım neymiş bu tiny house.

Tiny house nedir?

Tanımına baktığımız zaman küçük ev anlamına geldiğini bildiğimiz bu evler 2008- 2012 yılları arasında masrafları minimum seviyeye çekmek amacıyla kullanılmaya başlamış fakat günümüzde bu tanımın yanında taşınabilir olması sebebiyle insanların tatil amaçlı ya da doğa ile iç içe yaşamak istediklerinde başvurdukları çok uygun ve konforlu bir mini ev şeklidir. Sadece doğa ile iç içe olmanın yanında çok daha sakin ve basit bir yaşam sunun tiny houselar, büyük evlerin getirdiği vergi, bakım, tamir gibi büyük külfetleri minimum seviyeye indirmenizi sağlamaktadır. Ayrıca bu kadar küçük olmasının yanında diğer evlerin size sunduğu işlevlerin bir çoğuna belki de daha fazlasını size sunmaktadır.

Tiny house modelleri?

Son yıllarda kullanımı oldukça yaygınlaşan tiny houseları siz nasıl isterseniz dizayn edebilir, anlaşacağınız şirkete göre komple hazır halde satın alabileceğiniz gibi tasarımında da söz sahibi olabilirsiniz. Renklerine, duvarlarına, önünde oturmak için oluşturulan alana, belki de tavanında yıldızları rahatça izlemenizi sağlayacak büyük bir cama ve daha birçok etkene karar verebilme özgürlüğünüz vardır.

Tiny house fiyatları?

Tekerlekli ya da tekerleksiz, ahşap, prefabrik, iki artı bir ya da bir artı bir gibi bir sürü seçenek sunan tiny houselar size verdiği imkanlara göre fiyatları değişmektedir. Alacağınız ülke ya da şirketlere bağlı olarak fiyatların değişiklik gösterebileceği gibi ortalama 4 metre yüksekliğinde 6 metre uzunluğunda, 2.55 metre genişliğinde bir tiny house 200.000 tl den başlamaktadır.

Bu evlerin en önemli özelliği imar ile ilgili bir probleminizin olmaması arsanız tarla veya sit alanı olsada altındaki tekerlek römorkü sayesinde bu evleri gönül rahatlığı ile ruhsatlı plakalı olarak kullanabilir ve yaşayabilirsiniz isterseniz başka bir arsanızda’da kullanabilirsiniz.

Ayrıca bu evler isterseniz tamamiyle anahtar teslim olmaktadır, ekstradan enerjiyi problemide solar güneş panelleri ile  çözümlenebiliyor. Su içinde bir depo koymanız yeterli olacaktır.

18 m2 ‘lik Tiny House

Ev MetrekaresiOda SayısıFiyatıStok Kodu
18 m2 Tiny House1+0179.900 TL TH 001
35 m2 Bağ Evi1+1199.000 TL BE 001

Diğer örnekler ;

Bu ürünün detayları için +90 0553 905 35 10 ‘dan bize ulaşabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir