Bir Prefabrik Ev alımı hikayesi – Balıkesir Gönen

Herkese Merhabalar,

Bundan sonra artık yaptığımız prefabrik evlerin baştan sona nasıl bir şekilde yapıldığını, kurulduğunu anlatacağımız alım sürecini “Bizden haberler” kısmımızda paylaşacağız.

Sene 2018, aylardan haziran sıcak bir ramazan günü balıkesir gönenden prefabrik ev müşterimiz internetten prefabrik ev firmalarını araştırırken Instagram’da (https://www.instagram.com/prefabrikevimcom/) bizim yaptığımız evlerle karşılaşıyor ve çok beğendiğini söyleyip sizi ziyaret edeceğim diyor. Çokta araştırmacı olan müşterimiz bir kaç firma gezdikten sonra doğru adresin biz olduğuna karar veriyor. Ve istemiş olduğu projeyi bize anlatıyor. Ürünleri detaylı bir şekilde inceliyor. Neler kullanılmasını istediğini detaylıca söylüyor bizde ona öncelikle 2ş boyutlu çizimini yapıp teknik özelliklerini de belirleyip projesini sunuyoruz.

Projeside görmüş olduğunuz resimde ki çokça satan modellerimizden biri olan 98 m2 çift çumbalı 3+1 prefabrik ev projesinde karar kılıyor.

Ve ekstradan binada şu özellikleri istiyor,

  • Dış Cephe Ahşap Desenli 2.80 Yükseklik Olacaktır.

  • Pencereler, çift açılır, karolajlı olacaktır.

  • Çatıda ekstra Osb + Membran + YEŞİL Metal Kiremit olacaktır.

Ve müşterimizle bir ramazan günü sözleşmemizi gerçekleştirdik, iki nüsha olan bu sözleşmemizin biri onda biri bizde kaldı.

Ve sözleşmemiz her iki taraftanda imzalandı.

Müşterimiz binanın yüzde 80 ödemesini gerçekleştirdi.

Bu özelliklerde de anlaştıktan sonra, müşterimizin isteğine göre aşağıda ki beton planını ona verdik.

Oda bu beton planına göre betonunu terazide olacak şekilde attı.

Prefabrik ev zemin betonu nasıl atılır ? Öğrenmek için tıklayabilirsiniz.

Sonrasında müşterimiz 50 cm betonu attıktan sonra bizi aradı beton işimiz halloldu montaja bekliyoruz dedi.

Bizde montaj ekibimizi ve prefabrik ev malzememizi gönderdik bir montaj ekibi ortalama 5 kişiden oluşmaktadır.

Müşterimiz montaj ekibi için balıkesir gönende uygun pansiyon ve lokanta ayarladı.

Bu ayarlamadan sonra ustalarımız ve prefabrik ev malzememiz sabah 8 ‘de sahaya geldiler sahada malzeme indirilirken müşterimiz forklift şeklinde kullanılan Türkiyenin her yerinde de bulunan tırnaklı jcb ‘den 2-3 saatliğine temin etti.

Ve bize montaj sahasında elektrik olmadığı için 7.5 kw ‘lık jenaratör ayarladı. Ve ustalarımız jcb ile 2-3 saat içerisinde nakliye aracından malzemeyi indirdiler.

Ve geri kalan yüzde 20 ödemesini müşterimiz malzeme indirildiğinde ödedi. (Tüm ödeme tamamlandı.)

Malzeme indirildikten sonra ustalarımız aşağıda görmüş olduğunuz gibi prefabrik evin kurulumuna yani montajına başladılar,

98 m2 lik bu evimizin montajını 5 günde kurulumunu gerçekleştirdiler.

İleri kaba kurulum olan bu evle neler yapıldı ;

  • Prefabrik Ev Malzemelerinin Montajı
  • Prefabrik Ev İç ve Dış Kapıların Montajı
  • Prefabrik Ev Pencerelerin Montajı (Çift Cam PCV)
  • Sıva altı elektrik ve su tesisatının çekilmesi
  • Elektrik Armatürlerinin Montajı

Bunlar yapıldıktan sonra ustalarımız o alandan çıktı ve başka bina kurulumuna gönderdik.

Müşterimiz bu süreçten sonra neler yaptı diye soracak olursanız öncelikle binanın altında kullanılan u profillerimizi kapatacak şekilde 4-5 cm ölçüsünde bina içi ve dışı (dışında balık sırtı olacak şekilde) şap uygulaması yaptırdı. (İstenirse zeminden soğuk gelmemesi açısından straforda alt zemine eklenebilir ama strafor eklenecekse bize öncesinden söylenilmesi gerekmektedir ona göre kapı panoları düzenlenmelidir.)

Şap uygulamasından sonra kuruyan şapın üzerine müşterimiz ev içi banyo fayans ev dışı veranda fayans uygulamalarını gerçekleştirdi beğendiği vitrifiyeleri temin etti ve fayans ustasına takdırdı.

Fayans işi bittikten sonra müşterimiz bizi aradı, biz müşterimize 2-3 kişiden oluşan boya ekiplerimizi gönderdik bu boya ekiplerimiz sadece boya değil aynı zamanda binanın tüm köşelerini mastik silikon ile kapattı. Ve ortalama boya ve mastik 3 gün sürdü.

Boya ve mastik uygulamasından sonra ise müşterimiz aldığı parkeyi ve mutfak dolabını taktırarak. Mobilyalarınıda nizami bir şekilde oturtarak.

Elektrik problemini güneş panelleri ile çözerek.

Huzurla 98 m2 prefabrik evinde balıkesir gönende yaşamaya başladı.

Şimdi evin resimlerine ve üstten videosuna bakalım,

Aklınıza takılan sorular olursa da bize +90 553 905 35 10 (whatsapp&viber) hattımızdan ulaşabilirsiniz. bilgi@prefabrikevim.com ‘da mail adresimizdir.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir