Çelik Konstrüksiyon Fabrika Yapımı ve Maliyeti

İçindekiler

Çelik Konstrüksiyon Fabrika Yapımı ve Maliyeti

Çelik malzemesi kullanılarak inşa edilen fabrikaların ekonomik ve kullanım açısından sağladığı pek çok yarar vardır. Çelik, betonarme ve diğer yapı malzemeleri ile kıyaslandığında oldukça hesaplıdır denilebilir. Ayrıca hangi açıdan bakılırsa bakılsın çelik konstrüksiyon kullanılarak inşa edilen yapılar hızlı bir şekilde hazırlanır. Sağladığı avantajlar bakımından çelik konstrüksiyon fabrika yapımı ve maliyeti için çıkarılacak hesaplamalar oldukça kolay gerçekleştirilebilir.

Hızlı işleyen yapım sürecine bağlı olarak işçilik maliyetlerinde de azalmalar olabilir. Çelik konstrüksiyon fabrika yapım aşamasında taşıyıcı elamanlara gereksinim duyulmayacağı için malzeme ve işçi maliyeti düşebilir. Bu sayede maddi açıdan daha az harcamalar meydana gelirken fabrika içerisinde geniş çalışma alanları sağlanabilir.

Çelik Konstrüksiyon Fabrika Yapım Süreci

Çelik konstrüksiyon fabrika inşasının ilk sürecinde maliyet oranlı değişiklikler meydana gelebilir. Bu sorunun meydana gelmemesi için çelik konstrüksiyon fabrika yapımı ve maliyeti raporu hazırlanmalıdır. Daha sonra temel proje hazırlanarak yapım aşamalarına geçilir. Fabrika yapım sürecinin aşamalarını şöyle sıralayabiliriz;

  • İlk yapılacak aşama arazi temelini oluşturmaktır. Temel için gerekli kazı işlemleri yapılır ve fabrika yapımı için uygun hale getirilir.
  • Kolonların projede belirtilen yerlere yerleştirilmesi gereklidir.
  • Kolonlar yerleştirildikten sonra ise çelik konstrüksiyon fabrika yapısı vinç aracılığı ile kolonların üzerine yerleştirilir.
  • Bu işlemler bittikten sonra çelik konstrüksiyon fabrika inşası temel görüntüsünü almış olur.
  • İç ve dış yapı için gerekli uygulamalar yapılır.
  • Isı ve ses yalıtım işlemleri gerçekleştirilir.

Çelik Konstrüksiyon Fabrika Yapımı Maliyet Hesabı ve Fiyatları

Fabrika yapımı maliyetlerini etkiyebilecek bazı koşullar meydana gelebilir. Bu koşullar; fabrika yapımı için kullanılacak malzemeler, fabrikanın ölçüsü ve fabrikanın çatı yüksekliğidir. Çelik konstrüksiyon fabrikanın yapımında kullanılacak olan malzemelerin kalitesi ve kullanıldığı oran maliyeti etkiler. Özellikle fabrika büyük bir alana yapılacaksa daha çok malzeme kullanılır. Ancak fabrika küçük bir alana inşa edildiğinde harcamalar ve maliyet durumu düşük seviyede kalabilir.

Fabrikanın çatı yüksekliğinin oranı maliyetlere yansımaktadır. Çatı ne kadar yükselirse fiyatlarda o kadar artabilir. Ayrıca asma ve ara kat kullanımı fiyat değişikliği ve farkı meydana getirebilir.

Ev MetrekaresiM2 M2 FiyatıStok Kodu
Çelik Konstrüksiyon Fabrika 101500 TL CKE 101
Çelik Konstrüksiyon Fabrika 201500 TL CKE 102
Çelik Konstrüksiyon Fabrika 301500 TL CKE 103
Çelik Konstrüksiyon Fabrika 401500 TL CKB 104

Tüm detaylar için 0553 905 35 10 ‘dan ya da 0216 421 35 10 ‘dan bize ulaşabilirsiniz.

Çelik Konstrüksiyon Fabrika Yapımı ve Maliyeti” yazısında 4 düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir