Çelik Konstrüksiyon Spor Tesisleri

İçindekiler

Çelik Konstrüksiyon Spor Tesisleri

Çelik konstrüksiyon, bir yapı tekniğidir ve içeriği dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Bundan dolayı depo, uçak hangarları, fabrikalar, spor salonları ve benzeri birçok alan için kullanılan yöntemlerdir. Çelik konstrüksiyon işlemleri bir çeşit prefabrikasyon yöntemleri olarak bilinir. Bu yöntemlerde çerçeveye bağlı olan bir binanın desteklenmesi için çelik konstrüksiyon yapılar kullanılır.

İnşa edilecek olan yapının önceden hazırlanan iskeleti uygulama yapılacak olan alana yerleştirilir. Bu sayede inşaat sağlam olur ve işlemler hızlı bir şekilde bitirilir. Bu işlemlerde kullanılan yöntemler çelik yapı spor tesisleri için de belirleyici etken olmaktadır. Çelik malzeme ile yapılan bu tesisler, deprem ve benzeri doğal afetlere karşı dayanıklıdır.

  • Çelik Konstrüksiyon At Çiftliği 

  • Çelik Konstrüksiyon Buz hokeyi sahası  

  • Çelik Konstrüksiyon Futbol Sahası 

  • Çelik Konstrüksiyon Futsal sahası

  • Çelik Konstrüksiyon spor salonu 

  • Çelik Konstrüksiyon Tenis sahası ; 

Çelik Yapı Spor Tesisleri Yapım Aşamaları

Spor tesislerinin inşaatına başlamadan önce yapılması gereken şeylerden en önemlisi proje ve çizim aşamasıdır. Çizim aşamasının önemi, tesislerin kurulacağı alanın koşullarının ve biçiminin ne ölçüde olması gerektiğini belirlemesidir. Çizim aşaması onay aldıktan sonra ön üretim aşamasına geçilir. Bu aşamada çelik konstrüksiyon, taşıyıcı kolonlar ve diğer malzemeler tesisin inşa edileceği bölgeye gönderilir.

Malzemeler hazırlandıktan sonra sıra zemin ve saha hazırlığına gelir. Yapının hedeflenen ölçülerde olabilmesi için zeminin uygun hale getirilmesi oldukça önemlidir. Daha sonra malzemeler birleştirilir ve deprem gibi afetlere karşı dayanıklı bir hale getirilir. Bu işlemlerden sonra birleştirme ve kaplama yöntemleri uygulanır ve duvarlar sabitlenir. Son adımda yapılacak olan şey ise spor tesisinin estetik bir görünüme kavuşturulmasıdır.

Çelik Yapıların Kullanılmasının Avantajları

Spor tesisleri gibi alanlarda kullanılan çelik konstrüksiyon malzemelerinin sunduğu birçok yararlı hizmet vardır. En önemli avantajı ise depreme karşı oldukça dayanıklıdır ve bu yönü ile diğer yapı tekniklerinin önüne geçmektedir. Bir yapının hafif bir şekilde tasarlanması oldukça önemlidir çünkü hafiflik deprem anında anılacak hasarı azaltır.

Çelik yapı spor tesisleri için kullanılan bu yapı tekniği, esnek bir özelliğe sahiptir ve kolayca monte edilebilir. Bu yapı tekniği, maliyeti düşürecek tasarruflu bir inşaat süreci geçirilmesine olanak sağlar. Ayrıca statik hesaplamaların bire bir uygulandığı yöntemlerdir ve hata payını oldukça düşük olabilmektedir.

Tüm detaylar için 0553 905 35 10 ‘dan ya da 0216 421 35 10 ‘dan bize ulaşabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir