Çelik Lojistik Depo Antrepo Fiyatları ve Modelleri

İçindekiler

Çelik Lojistik Depo Antrepo Fiyatları ve Modelleri

Çelik lojistik depolar, mal ve eşyaların muhafaza edilmesi için üretilen yapılardır. Bu tarz depolar, ithalatçı, ihracatçı ve nakliye şirketleri tarafından kullanılmaktadır. Lojistik depo hizmetleri birkaç yıl öncesine kadar koli ve ürün paketleme gibi işlemlerin yapıldığı yerler olarak bilinirdi. Ancak tedarik zincirinin son yıllarda gelişmesi ile birlikte farklı dinamikler içinde kullanılmaya başlamıştır.

Betonarme yapılar yerini yavaşça çelik yapılara bırakmaya başlamıştır ve bu çelik yapılar geri dönüştürülebilir özelliklere sahip olduğundan dolayı tercih edilmektedir. Bu bağlamda çelik lojistik depo fiyatları ve modelleri hakkında birçok detaya bakmak gereklidir. Yapım hızı oldukça yüksek olan bu modeller için farklı fiyat aralıkları söylenebilir.

Çelik Lojistik Depo Antrepo Modelleri

Lojistik alanında depolama sistemi belirli bir noktadan gelen malların bu depolarda belirli bir süre depolanmasını ifade eder. Depolama süresinin uzunluğuna bağlı olarak birçok depolama modeli veya çeşidi ortaya çıkar. Depo modellerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Açık hava depolarında genel olarak hava koşulları ile temas halinde olabilecek ürünler bulunur. Bu tür depoların maliyetleri düşüktür.
  • Soğuk hava depolarını kullanmadaki amaç, bozulabilecek ürünleri muhafaza etmektir.
  • Kapalı depolarında muhafaza edilen malzemeler hava koşullarına karşı korunmalıdır.
  • Yüksek yoğunluklu depo içerisinde yüksek irtifa rafları yer alır ve yüksek noktalara ulaşabilecek araç ve sistemler bu depoda kullanılır.
  • Otomatik depolardaki işlemler genel olarak bilgisayardan yürütülür. Buradaki amaç verimliliği arttırmaktır.
  • Antrepo depolar ise henüz vergisi ödenmeyen malların korunduğu depolardır. Bu depolar, gümrüklere yakın yerlerde konumlandırılır.

Çelik Lojistik Depo Antrepo Fiyatları

Çelik lojistik depo fiyatları ve modelleri, yalıtımlı hafif depo çeşitleri ve yalıtımsız hafif depo türleri olacak şekilde fiyat aralığına sahiptir. Lojistik depo fiyatları içerisinde metre kare ölçümü, boyut, birim fiyatı ve alan özellikleri vardır. Tüm fiyatlandırma seçenekleri bu özelliklere göre belirlenir. 8 metre kare bir lojistik depo ile 15 metre lojistik depo arasında belirli bir fiyat aralığı bulunur. Çelik lojistik depo fiyatlarını etkileyen bir başka husus ise yapılacak işçilik ve kullanılan malzemelerin kalitesi olarak belirlenir.

Tüm detaylar için 0553 905 35 10 ‘dan ya da 0216 421 35 10 ‘dan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir