Libya Prefabrik Ev Fiyatları

İçindekiler

Libya Prefabrik Ev Fiyatları

Libya’da evi olmayan insanların yerleştirilmesi için prefabrik konut yapım aşamaları sürdürülmektedir. Prefabrik konut ihtiyacı en fazla olan bölge ise Libya’nın başkenti Trablus olarak bilinmektedir. Libya’da prefabrik konutların üretilmesi için Türkiye’den birçok firma ile çalışılmaktadır. Libya’da konut azlığının olması dolayısı ile prefabrik ihtiyacının oldukça yüksek olması bu bölgede prefabrik üretimlerinin yapılmasını zorunlu hale getirmektedir.

 

Yurt Dışı için Adım Adım Prefabrik Ev Nasıl Alınır?

1 ) Showroomu gezerek istediğiniz evi seçersiniz.
2 ) Ev Sözleşmemizi yapılır, Size zemin betonu ve proje planları verilir.
3 ) Ödeme yapılır
4 ) Belediyenizden izinleri siz almanız gerekir.
5 ) Yapılacak olan şehre göre değişen Nakliye ve Montaj Fiyatı değişkenlik gösterir. ( Montaj için 1 usta gelir Günlük 120 Euro) Montaj Ödemesini kaç günlük isterseniz hesaplanıp Yarısı Peşin yarısı Montaj sonrası ödemesi olur.
6 ) Montaj ustasına yardımcı elemanları siz vermeniz lazım en az 4 kişi.
7 ) Verilecek Malzemeler . (Kapı + Çatı + Pencere + İç Boya + Dış Boya + Elektrik tesisatı + Su tesisatı + Prizler + Lambalar + Elektrik Armatürleri + Sigorta kutusuna kadar biz veriyoruz.
8 ) Zemine ince şap işçiliği ve üzerine parke ve fayans işçiliği size ait.
9 ) Boya, mastik ve silikon işçiliğini size ait
10 ) Gümrük işleri size aittir.
11 ) Nakliye fiyatları şehirlere göre değişkenlik gösterir.
12 ) Ödemeler EURO yada American Dolar Ödemesi Olmak zorunda.
13 ) Gümrükleme yapabilmek için ödemeyi yapan kişi adına fatura kesilir.

Libya Prefabrik Ev Modelleri ve Fiyatları

Prefabrik ev Libya coğrafyası içerisinde şartlara uygun olarak üretimleri gerçekleşen yapılardır. Afrika kıtasının iklimi ve zemin koşulları göz önüne alınarak hazır prefabrikler Türkiye’den getirilmektedir. Libya’da konut ihtiyacının fazla olması prefabrik yapıların o bölgelere nakliye edilmesi için gereklidir. Ancak taleplerinin bu kadar yüksek olmasının bir diğer sebebi ise ekonomik fiyatlar ve rahat kurulumları olarak göze çarpmaktadır.

Boş bir arazi üzerine hazır bir şekilde kurulumları gerçekleştirilen prefabrik yapıların, bir başka arazi üzerine sökülerek götürülmesi mümkün olmaktadır. Libya’da evsiz olan ve konuta ihtiyacı olanlar için en uygun yapıların prefabrikler olduğu söylenebilir. Prefabrik yapılar, genel olarak hafif çelik yapı malzemelerinden üretildikleri için hem yapı olarak sağlam hem de uzun ömürlüdür. Ayrıca yalıtımları en iyi şekilde hazırlanan bu evlerin, yaz sıcaklığı ve kış soğukluğunun kolay bir şekilde geçirilmesini sağlamaktadır.

Prefabrik ev Libya coğrafyasında en çok kurulumlarının kolay olması nedeni ile tercih edilmektedir. Ortalama olarak 2 hafta içerisinde kurulumlarının gerçekleşmesi birçok bölgede prefabrik yapıların kullanılmasına olanak sağlamaktadır.

Türkiye’de üretimi gerçekleştirilen prefabrik yapılar, Avrupa standartlarına ve deprem yönetmeliklerine uygun şekilde hazırlanmaktadır. Bundan dolayı bu yapıların içerdiği nitelikler betonarme yapılar ile aynı seviyededir denilebilmektedir. Prefabrik evlerin sunduğu avantajlar dolayısı ile yalnızca Avrupa değil, Afrika ve diğer kıtalardan da yoğun talepler aldığı bilinmektedir. Libya gibi konut sorunu yaşayan ve evsiz bir durumda olan ülkelerde prefabrik ev üretimi gerçekleştirmek oldukça önemlidir. Yapılan konutlar ileride de kalıcı bir duruma gelecek ve eve ihtiyacı olanlar için hızlı bir çözüm olacaktır. Türkiye’deki birçok firma prefabrik evlerin üretimi için Libya’da adım atmıştır. Gelecekte de bu adımların devamı gelecektir.

+90 553 905 35 10 whatsapp hattından bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir